Köşe Yazarları

Sadece 3 puanK-Pet Süper Liginin 26.haftasını; 50 puanla 2.sırada tamamlayan, şampiyonluk umutlarının gerçekleşebilmesi için “Gözü sahada”, “Aklı ise”, 5 puan gerisinden takip ettiği lider “Yenicami’de” olan Doğan Türk Birliği ile yaşadıkları mali kriz nedeniyle ara transferde, Şenol, Ertan, Sercan, Ali Karal, Yusuf, Mehmet Erol, Maliki gibi önemli oyuncularını kaybeden, bu nedenle lig sıralamasında 13. sırada, 28 puanla Play-Out karşılaşmalarına avantajlı bir konumda katılabilmek için puana ihtiyacı olan Gençler Birliği arasında oynanan dünkü karşılaşmada, Dağ fare doğurmadı. Zira, zor da olsa üç puan kazanan taraf Doğan oldu.

Gençler Birliği karşılaşmaya, ilk dakika içerisinde İbrahim Köse’nin attığı golle 1-0 önde başladı. Ve organize ataklarla, rakip kalede gol pozisyonu üretmekten ziyade, kalelerini gole kapatmak üzerine yoğunlaşan Gençler Birliği, orta alanı kalabalık tutup, Tonbara, Emeka ve İbrahim Köse’ye atılacak toplarla skor üreteme gayreti içerisine girdi. Ayrıca, bireysel becerinin ön plana çıktığı bir futbol ortaya koyarak, fırsatçı zihniyetle gol bulmaya çalıştı.

Buna mukabil alışılmış maç trafiği ile oyuna tempo kazandıran Doğan dakikalar ilerledikçe kontrolü ele aldı. İlk devre boyunca Aydın’la kanatları iyi kullanan ve Rahemm ile Ahmet Saygı’dan oluşan ikinci bölge oyuncularıyla da hücuma çabuk çıkan ve Kenan ile Pamboe’nin desteğindeki Okafor ve Selim’e pozisyon üretmeye çalışan Doğan Türk Birliği, ilk devrenin neredeyse tamamını rakip yarı alanda oynamasına rağmen, takım halinde topun arkasına geçen, hırslı, agresif ve iyi yerleşimli alan daraltan rakibi karşısında oyunu enine açamadı ve bu nedenle de duran top organizasyonlarında, Ahmet Sönmez ve Hasan Kanlı’nın hava hakimiyetinden yararlanmak istedi. Ancak, başta kaleci Ali olmak üzere, Çanakkale geçilmezi oynayan rakip müdafaayı, Rahemm’in kafa vuruşu ile Dk.42’de aşabildi.

İlk devresi 1-1 berabere tamamlanan karşılaşmanın ikinci devresine takımlar aynı tempo ve oyun anlayışı ile girdi. Gençler Birliği, kalabalık tuttuğu orta alanının ileride çabuk çoğalmasıyla Tonbara, Emeka ve İbrahim Köse ile rakip ceza alanında tehlikeli olurken, bu oyuncuların geriye çabuk dönmeleri ile Doğan’ın koşu yollarını tıkamaları, golün duran op organizasyonun yanı sıra, karambol pozisyonlardan beklenir hale gelmesine neden oldu. Nitekim Doğan’ı galibiyete taşıyan 2. gol, Pamboe’nin ayağından böyle bir pozisyonda geldi. Kötü oynadığı iddia edilemeyen Gençler Birliği için beraberlik iyi sonuç, galibiyet ise büyük ikramiye olacaktı. Ancak, iyi oynadığı iddia edilemeyen Doğan karşısında amorti bile kazanamadılar.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı