Spor

Sabri Sarıoğlu’ndan olay sözler!
"ANTRENMANA GELMEMİ BİLE İSTEMEDİLER"
“Sezon başı kampını, hâlâ sebebini bilmediğim bir şekilde kaçırdım. Kadro dışı kaldığım dönem tabii ki çok zordu. O dönemlerde bana destek olan aileme, dostlarıma teşekkür ederim. Altyapıdaki Orhan hoca olsun o zamanki altyapı koordinatörü Bülent Ünder olsun beni antrenmana kabul ettiler. Çünkü bir dönem antrenmana gelmemi bile istemediler. Ama ben rica ettim ve onlar da beni kırmadı.”
"ADALEMDE YIRTIKLA OYNADIM"
“Bu sezon en çok Kasımpaşa maçlarında zorlandım. İlkinde takıma döndükten iki gün sonra karşılaşmaya çıkmıştım. İkinci maçta ise üst adalemde yırtık vardı, oynamam imkansızdı. Ancak hocam, ‘Fedakârlık yapar mısın?’ dedi. Ben de seve seve yapmıştım. Çok zorlanmıştım ancak maçı 2-0’dan 3-2 çevirmiştik. Şampiyonluğun en önemli maçlarından biriydi.”
"İLKLERİN TAKIMIYIZ"
“Kadıköy’de kazanamamamızın baskıyla alakası yok. Evet, sahaya çıktığımızda her taraf Fenerbahçe taraftarı oluyor. Hakemi baskı altına almaya çalışıyorlar. Aynı Arena’da bizim taraftarımızın yaptığı gibi. Sonuç olarak kazanmak için çıkıyoruz sahaya ama Fenerbahçe’yi tebrik etmek yazım, kazanıyorlar. Sahalarında öyle bir sonuçları var. Bazı takımlar aldıkları skorlarla, bazı takımlar da adıkları kupalarla anılır. Biz her zaman aldığımız kupalarla anılacağız. Türkiye ’de ilklerin takımıyız. 3. yıldızı ve 4. yıldızı ilk biz taktık. UEFA Kupası’nı ve Avrupa Süper Kupası’nı alan tek kulübüz. Maç kaybedince gerçekten üzülürüm ama sonunda şampiyon olduksak bunu önemsemem.”
"ÇARŞAMBA GÜNÜ OYNAYAMAYACAĞIM SANDIM"
“Sözleşmem bitti. Türkiye Kupası finali ise 3 Haziran’da. Bir arkadaşım uyardı, ben de kulübü aradım, ‘Oynayamayacak mıyım?’ diye sordum. Ancak böyle bir sorun yokmuş. Kupa da sezona dahilmiş. Garip bir sistem. Ligi şampiyon olarak tamamladık. 4. yıldızı kazanan oyuncular olarak tarihe geçtik. Şu anda her şey çok güzel. Türkiye Kupası’nı da kazanarak sezonu çifte zaferle tamamlamak istiyoruz.”
"SÖZLEŞMEMİ UZATACAKLARINA KADRO DIŞI BIRAKTILAR"
“Sezon başında tatildeyken bir telefon geldi. ‘Başkan seninle 2-3 gün sonra sözleşme yenilemek için görüşecek’ dendi. Kayınpederim rahatsızdı ve onu kaybettiğimiz dönemde böyle bir telefon geldi. Ben de mutlulukla karşıladım. ‘Tabii, başkanımız istiyorsa ben her türlü imzayı atarım’ dedim. Aradan 2-3 hafta geçti, arayan olmadı. Sonra da kadro dışı kaldım. Nasıl bir izah bekliyorsunuz siz? Cidden ben bilmiyorum."
"Ünal Aysal’dan 3 defa randevu istedim, 3.’de görüştük. Beni sevdiğini ve kadro dışı kararının kendisiyle alakası olmadığını söyledi. Takıma dönünce Prandelli’yle konuştum. O da kendisinin dışında olayların geliştiğini, yaşadıklarım nedeniyle üzgün olduğunu söyledi. Aysal ile görüştüğümde bana, ‘Seni istemiyorum’ deseydi ayrılacaktım. O görüşme dönüm noktasıydı. Devre arasında da bir iki defa yeni sözleşme gündeme geldi, sonra iptal oldu. Bu beni biraz üzdü ama sonuçta 19 senedir Galatasaray ’dayım, bu camiaya mâl oldum. Kadro dışı kaldığımda sabır sınavını iyi geçirdiğimi düşünüyorum. Bu sınav bitmiyor tabii, devam ediyor.”
"VOLKAN DEMİREL'İ AFFETMEYECEĞİM"
“Volkan Demirel ile yaşadığımız tartışmanın ardından barışmadık. Ben bir saygısızlık yapmadım, bana bir saygısızlık oldu. Ertesi gün yaptığı açıklamalarda tamamen beni suçladı. Bu yüzden onu hiç affetmedim, affetmeyeceğim. O maçta Meireles de bana bir hareket yapmıştı. Bir hafta sonra Drogba bana, ‘Meireles seninle konuşmak istiyor’ dedi. Beni aradı, tercüman Mert vasıtasıyla konuştuk. Bana, ‘Maçın gerginliğiyle yapılan bir şey, kusura bakma’ dedi. Ben de gösterdiği bu büyüklüğü hiçbir zaman unutmayacağımı söyleyerek teşekkür ettim. Şampiyon olduktan sonra kutlayan Fenerbahçeli oyuncu olmadı ancak olur. Onlar bizim arkadaşımız.”devlet piyangosu
Başa dön tuşu