Rumlar süreci “KOP”arıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Kasım 29, 2022
Spor

Rumlar süreci “KOP”arıyor

Rumlar süreci “KOP”arıyor

KOP ÜYELİĞİ KABUL ETMEDİ: KOP süreciyle ilgili açıklama yapan Sertoğlu, “Geçtiğimiz hafta KOP ile bir görüşme yaptık. Ve taslaktaki metne göre biz üye olmaya hazır olduğumuzu söyledik. Ancak KOP, bize üye olamayacağımızı belirtti. Nedenleri de arşivlerinde, 1955’te kurulan KOP ile ilgili bizim adımıza herhangi bir kayıt bulunamaması” dedi

“ÜYELİK YAZIMIZI FIFA’YA GÖNDERECEĞİZ”: Sertoğlu: Kayıtlarımız mutlaka vardır ancak onlardan bunu kim arayıp da bulacak. Biz de bir araştırma yaptık ve bazı ipuçları bulduk. Gelecek hafta bu konuyla ilgili İngiltere’ye gideceğiz. KOP’a karşı biz yapmamız gerekeni sonuna kadar yaptık. Taslak metin çerçevesinde biz üyelik için yazımızı yazıp FIFA’ya göndereceğiz


“SERDARLI’NIN SAVUNMASI SAHADAN KAÇMADIKLARI”: Sertoğlu: Serdarlı’nın gerek tahkim gerekse mahkeme süresince savunduğu tek konu sahadan kaçmadıkları üzerine. Savunmaları da kaçmadıkları gerekçesiyle haksız yere 3 puanlarının silinmesi konusu. Bütün sebepleri budur. Elimizde Serdarlı futbolcularının yazılı ve imzalı ifadeleri var

“SERDARLI’NIN DERDİ KTFF’YE KUMPAS KURMAK”: Sertoğlu: Biz bunları bugüne kadar açıklamadık. Serdarlı da bazı kişiler iyi niyetli değil. Bu kadar geçen zaman bilinçli olarak bekleyerek liglerin başlamasına kısa bir süre kala ikinci davayı açtılar. Bütün dertleri federasyona kumpas kurmaktır. Mahkemenin yarın (bugün) vereceği karara göre hareket edeceğiz

Okan KARADEMİR

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu, dün spor yazarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
Sertoğlu, kahvaltı sonrasında gerçekleşen toplantıda 2015-2016 futbol sezonu öncesinde son dönemlerde gündemde olan birçok konu ve bu hafta sonu başlayacak yeni sezonla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
KTFF Ahmed Sami Topcan Salonu’nda gerçekleşen ve 1. Başkanvekili Ali Karavezirler, 2. Başkanvekili Oktay Çocuk ile Genel Sekreter Enver Baturalp’in de hazır bulunduğu toplantıda Sertoğlu’nun gündemindeki konu başlıkları; “Kıbrıs Rallisi nedeniyle2 maçın saatinde değişikliğe gidildiği,  futbolcuların sağlık durumları, Akıncılar’ın ligden çekilmesi, GAÜ Çetinkaya’nın KTFF aleyhine açıklamaları, 21 Yaş Altı Futbolcu zorunluluğu, 2 stadın daha ışıklandırılması, KOP ve Serdarlı’nın mahkeme süreci” oldu.

KOP üyeliği kabul etmedi
Sertoğlu, KOP süreciyle ilgili çok önemli açıklamalar yaparak şunları söyledi; “KOP ile ilgili bir gelişme yaşandı. Bunu saklamaya gizlemeye gerek yok. Geçtiğimiz hafta bir görüşme yaptık. Ve taslaktaki metne göre biz üye olmaya hazır olduğumuzu söyledik. Ancak KOP bize üye olamazsınız dedi. Nedenleri de arşivlerinde, 1955’te kurulan KOP ile ilgili bizim adımıza herhangi bir kayıt bulunamaması. Kayıtlarımız mutlaka vardır ancak onlardan bunu kim arayıp ta bulacak. Biz de bir araştırma yaptık ve bazı ipuçları bulduk. Gelecek hafta bu konuyla ilgili İngiltere’ye gideceğiz. KOP’a karşı biz yapmamız gerekeni sonuna kadar yaptık. Taslak metin çerçevesinde biz üyelik için yazımızı yazıp FIFA’ya göndereceğiz.”

Serdarlı’nın derdi KTFF’ye kumpas kurmadır
Sertoğlu, son dönemlerde gündemi meşgul eden Serdarlı’nın mahkeme süreci ve ara emri ile ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sertoğlu, “Bazı şeyleri bugüne kadar açıklamadık ama mahkeme ara emri verdi ve açıklamanın zamanı artık geldi. Serdarlı’nın gerek tahkim gerekse mahkeme süresince savunduğu tek konu sahadan kaçmadıkları üzerine. Savunmaları da kaçmadıkları gerekçesiyle haksız yere 3 puanlarının silinmesi konusu. Bütün sebepleri budur. Elimizde Serdarlı futbolcularının yazılı ve imzalı açıklamaları var. Açıklamalarda devre arasında futbolcuların birçoğunun özel araçlarıyla sahadan ayrıldıkları ve bazılarının da otobüste oldukları yazıyor. Bunlar futbolcuların ifadeleri. Biz bunları bugüne kadar açıklamadık. Serdarlı da bazı kişiler iyi niyetli değil. Öyle olsa bu konu çoktan çözülürdü. Ancak bu kadar geçen zaman bilinçli olarak bekleyerek liglerin başlamasına kısa bir süre kala ikinci davayı açtılar. Bütün dertleri federasyona kumpas kurmaktır. Bu yüzden beklediler ve bu da iyi niyetli olmadıklarını ortaya koydu. Mahkeme kararını yarın (bugün) verecek. Bizim de yarın (bugün) yönetim kurulu toplantımız var. Mahkemenin vereceği karara göre oturup değerlendireceğiz.”

Kriterlerden bahsedecek son takım GAÜ Çetinkaya’dır
Sertoğlu, GAÜ Çetinkaya yöneticisi Mehmet Tatar’ın geçtiğimiz gün yerel bir gazetede KTFF ve kendisi aleyhine transferin bitiş zamanı ile UEFA ve FIFA kriterleri hakkında yapmış olduğu açıklamalara sert yanıt verdi. Sertoğlu, “UEFA ve FIFA kriterlerinden en son bahsedecek takım GAÜ Çetinkaya’dır. Transfer döneminin bitiş saati konusu ilk kez olan bir şey değil. Bu her zaman böyleydi. İyi niyetimizden kulüplere yardımcı olmak istediğimiz için böyle. Kendileri bile tüm evraklarını transferin bitiş saatinden sonra bize getirdiler ki siz başka takımın futbolcularını transfer etmeden forma giydirin, kampa götürün sonra da kriterlerden bahsedin. Bizim işimiz problem çözmedir. Tüm takımlara yardımcı olmaktır. Ve Sabri-Raif konusu da çözülmüştür. Ben buna bakarım hangi takımda oynayacağı önemli değil. O yüzden önce siz uyun her şeye sonra başkasına eleştiri yapın.”

21 Yaş Altı kuralıyla ilgili birileri yanacak
Sertoğlu, bu sezon ısrarla üzerinde durdukları ve büyük önem verdikleri 21 yaş altı oyuncu zorunluluğu ile ilgili şunları ifade etti; “Defalarca söylememize rağmen görüyorum ki bu durumun üzerinde pek durulmuyor ve dikkat edilmiyor. Bu yıl birileri bu kuralla ilgili yanacak, bakalım piyango kime vuracak.  21 yaş altı kriterindeki amacımız genç futbolcuların daha çok süre almasıdır. O yüzden takımlar bu sezon bu konuya çok dikkat etsin. Gerekirse sahada eksik de kalsa 21 yaş altı kriterindeki 45 dakikalık süreyi doldurmak zorundadırlar.”

Sağlığa daha çok önem verilecek
Yeni sezon öncesinde yapılan sağlık kontrollerinde iki futbolcunun kalbinde sorun olduğunun ortaya çıktığını belirten Sertoğlu, “Sağlığa daha çok önem vereceğiz, bence iki hayat kurtulmuştur. Bundan böyle futbolcuların sağlık raporları KTFF tarafından takip edilecek” dedi.

Akıncılar’ın rakipleri bay geçecek
Sertoğlu, ligden çekileceğini açıklayan 2. Lig ekibi Akıncılar ile ilgili şunları söyledi; “Kuralar çoktan çekildi, fikstürler belli oldu. Ligler bu hafta sonu başlıyor, bu vakitten sonra bir şey yapamayız. Akıncılar’ın rakipleri o haftayı bay geçecek.”

2 statta ışıklandırma çalışması
Sertoğlu, iki stadın daha ışıklandırılması ile ilgili çalışma yaptıklarını belirtti. Sertoğlu; “Eğer bu durum olursa önümüzdeki sezondan itibaren cuma ve pazartesi günleri gece maçı yapılmasını planlıyoruz. Bu statlardan birisi Girne 20 Temmuz Stadı olmalı. Bir takım görüşmeler gerçekleştirdik. Projeye sıcak bakıldı.”

Ralli için maç saatlerinde değişiklik yapıldı
Sertoğlu, K-Pet Süper Lig ve K-Pet 1.Lig'de 26 Eylül 2015 Cumartesi günü oynanacak olan iki karşılaşmanın başlama saatlerinde değişiklik yapıldığını söyledi. Sertoğlu, “Ülkemizde gerçekleştirilecek olan ERC (Avrupa Ralli Şampiyonası) Kıbrıs Ayağı nedeniyle aynı gün Lefkoşa’da oynanacak Küçük Kaymaklı-Mağusa Türk Gücü ve Gençlik Gücü-Esentepe karşılaşmaları 16.00’da değil 15.30’da oynanacak” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar