FutbolSpor

Rize, kural hatası başvurusunu yaptı


Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, Galatasaray maçıyla ilgili TFF’ye ‘kural hatası’ başvurusunda bulunduklarını açıkladı.Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, Galatasaray maçıyla ilgili TFF’ye ‘kural hatası’ başvurusunda bulunduklarını açıkladı.Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Kartal, “Kural hatasından dolayı Çaykur Rizespor-Galatasaray maçının yenilenmesi ile ilgili başvurumuzu TFF’ye yaptık.” dedi.

Kural hatasından dolayı ÇAYKUR RİZESPOR-Galatasaray maçının yenilenmesi ile ilgili başvurumuzu Tff ye yaptık

“Nasıl sonuç bekliyorsunuz?” sorusuna ise Kartal, “Bunun yanıtını bilemiyoruz. Karar verecek olan TFF ve yetkililer. Bundan sonra top bizden çıktı. Haklıysak, maç tekrarlanır. Haklı bulmazlarsa bu şekilde gider. Bizim yapacak bir şeyimiz yok.” yanıtını verdi.

“Sizi bir kulüp başkanı arayıp iptal başvurunuzu yapmanızı istedi, yardım etmek istediklerini de söyledi” şeklindeki yorum üzerine ise Kartal, “Bizi herhangi bir aramadı. Konuyu kendimiz değrelendirdik. Bir kaç arkadaşımızla görüştük. Başvuru yapmaya gece karar verdik ve bu sabah başvurumuzu yaptık. Biz kendi işimizi kendimiz görürüz. Kimsenin yardımına ihtiyacımız yok” ifadelerini kullandı.

“VEDAT GİTMEK İSTERSE ÖNÜNÜ KESMEYİZ”

İsmi Fenerbahçe ile anılan Vedat Muriqi’nin durumuyla ilgili de konuşan Hasan Kartal, “Vedat bizim sporcumuz. Çok sevdiğimiz bir çocuk. Ahlaklı, dürüst, efendi bir oyuncu. Gitmek istiyorsa Vedat’la konuşacız. Bizi tercih ederse bizle devam eder. Gitmek isterse gönünü kesmeyiz” açıklamalarını yaptı.

“Teknik direktör Okan Buruk ile yola devam edecek misiniz?” sorusuna ise “Bu futbol. Sonunda ne olacağı belli olmuyor. Okan Hoca ile devam etmek istiyoruz. Gitse bile tekrar kulübe gelebilir. Okan hoca ile bir problemimiz olmayacak. Gitse bile görüş alışverişinde bulunuruz. Nasip ne ise o olsun.” yanıtını vererek sözlerini bitirdi.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu