Magazin

Rita bomba gibi döndü!


Çiçeği burnunda klibi “Sana mı Kaldım”la kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Rita Mahrani “Kıbrıs’ı çok seviyorum. En kısa sürede oraya gelmeyi düşünüyorum.” dedi.

Türkçe pop müzik, Türkçe hafif müzik, Rumca şarkılar, Türk Sanat Müziği ve İngilizce şarkılardan oluşan geniş repertuarıyla beğeni toplayan Türkiye’nin güzel şarkıcısı Rita Mahrani şu sıralar “Sana mı Kaldım” teklisini kliplemenin mutluluğunu yaşıyor. Çeşitli bayi toplantıları, festivaller, organizasyonlar ve seçkin kulüplere ses getiren güzel şarkıcı yeni klipinin heyecanını ve müzik yaşamını bizlerle paylaştı.

İşte Rita Mahrani’nin müzik serüveni:

Klip çok beğenildi

Çok kısa bir süre önce Doğulu ve Dmc etiketiyle piyasaya çıkan “Sana mı Kaldım” klipinin yönetmenliğini 50 kişilik profesyonel ekibiyle Tamer Aydoğdu yaptı. Söz ve müziği Ayşen-Kemal Şimşekyay’a ait olan ve aranjörlüğünü Aliş Kaygusuz’un üstlendiği tekli albüm kısa süre içinde tüm müzikseverlerin ilgi ve beğenisini topladı. Rita bu durum sayesinde çok heyecanlandığını söyleyerek emeklerinin karşılığını almanın murtluluğunu yaşadığını belirtti.

17 yıllık aşkı müzik

Rita profesyonel olarak sahne çalışmalarına 17 sene önce başladı. 2000 yılında Ataköy Marina Sports Int.de sahne aldı. 2001-2003 tarihleri arasında işletmeciliğini İzzet Çapa’nın üstlendiği Etiler Dedikodulu’da çok seçkin müşteri grubunun karşısında, Cihan Doğan, Gülay Eralp, Cenk Eren’le aynı kadroda performans sergiledi. Yine İzzet Çapa’ya ait Berdush, Bario Latino ve Celal Çapa’nın işlettiği Hamam’da çok özel organizasyonlarda sahne aldı.

Sahnelerden ekranlara

Güzel şarkıcı Rita İzzet Çapa ve Göksel Sunter’in Odakule’de açmış olduğu İstanbul gece hayatının gözde mekânlarından, işletmeciliğini Özgür Aras’ın yürüttüğü Karafaki’de 3 sene aralıksız olarak sahne aldı. Böylelikle profesyonel sahne yaşamını taçlandırmış oldu. Bu sırada 2 yıl boyunca ATV’de canlı yayınlanan Esra Ceyhan’la A’dan Z’ye programında solist olarak boy gösterdi. 2006’da Zorba Taverna’da Ziynet Sali’yle dönüşümlü olarak sahne aldı.

İlk albümle şansı açıldı

Rita’nın ilk albümü ise 2007 Kasım ayında “Pişmanlar Cehennemi” adıyla piyasaya çıktı. Albümle daha geniş kitlelere ulaşan Rita 2009-2012 yılları arasında İstanbul’un seçkin mekanlarından Üzüm Kızı’nda, 2014-2015 yıllarında Greek müziklerin vazgeçilmez mekanı Ela Maçka’da sahne aldı. Canlı performans sanatçısı olarak sergilediği (sirtaki, zeybetiko, r&b orient) dans showlarıyla her zaman adından başarı ve takdirle söz ettirdi.

Tam bir Kıbrıs aşığı

Konuşmamız sırasında 17 yıllık müzik yaşamını büyük bir keyifle bizlere anlatan Rita Kıbrıs’a ve Kıbrıs insanına övgüler yağdırmaktan da geri kalmadı. “Kıbrıs’ı çok seviyorum. En kısa sürede oraya gelmeyi düşünüyorum. Tatil için en iyi seçimlerden biri Kıbrıs bence. Orada hem kendimi ülkemde gibi hissediyor, hem de gönül rahatlığıyla dinlenebiliyorum.” şeklinde konuşan Rita tam bir Kıbrıs aşığı olduğunu belirtti.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı