Rıdvan'dan ilginç Salih yorumu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Spor

Rıdvan’dan ilginç Salih yorumu

Rıdvan'dan ilginç Salih yorumu

Dilmen, "Böyle bir deplasmandan, her maçta 7-8 pozisyona giren Antalya'dan 3 puanla ayrılmak çok önemlidir. Bir de Emre erken sakatlanıp oyundan çıktı. Bir de özellikle bugün rakibiniz kazandıysa. Şimdi milli takım arası da var. O bölüm dinlenme adına takıma iyi gelecektir." ifadelerini kullandı. Ayrıca Rıdvan Dilmen şu açıklamaları yaptı:

" Fenerbahçe'nin 3 kulvarda devam etmesinin sebebi, son dakikaya kadar mücadele etmeleri. Fenerbahçe'de bugün stoperler hemen hemen hatasız oynadılar. Hem yerden gelen toplara hem de havadan gelen toplara yerinde müdahale etti. Fenerbahçe'nin geniş bir kadrosu var bu yüzden hoca rotasyon yapıyor. İstanbul'dan buraya gelmeyenler bile çok iyi oyuncular. Stoch olsun, Krasic olsun. Oyuncuların rotasyon sebebiyle bıkkınlık yaşamaması gerekir.


"KOCAMAN, KEŞKE EMRE İLE BAŞLAMASAYDI"

Emre, Fenerbahçe'de oynadığı son 2 sezonda sürekliliğini yakalamıştı. Ama Atletico Madrid'de sürekli oynamadığı için bu durumu yaşıyor. Emre bir hafta önce sakatlandı. O yüzden Aykut Hoca keşke Emre ile başlamasıydı. Umarım Emre sık sakatlanan adam imajına tekrardan dönüş yapmaz.

"EGEMEN HAREKETİ PENALTI OLMALIYDI"

Maç içinde hakemi zorlayacak çok önemli bir pozisyon olmadı ancak 1-2 pozisyonda belki hata yapmış olabilir. Özellikle Fenerbahçe ceza alanında Egemen'in Aissati'ye yaptığı müdahaleyi orta sahada olsa faul verirdi, bence bu pozisyon penaltı olmalıydı.

"KİMSE SALİH'TEN BİR ALEX BEKLEMESİN"

Fenerbahçe'de son dönemlerin formda ismi Salih Uçan hakkında da konuşan Dilmen, "Salih'i Fenerbahçe'yle birlikte Beşiktaş'ta istemişti. Salih ilk piyasaya çıktığında iki pozisyon olarak değerlendiriliyordu. Ama Salih kesinlikle defansif bir orta saha oyuncusu değil, ofansif orta saha oyuncusu. Kimse Salih'ten bir Alex beklemesin. Dikkat edeceği tek şey hiçbir şeyle yetinmeyecek. Herkes ne yapıyorsa o iki katını yapacak. Önemli olan bu fiziğiyle kalmadan güç kazanması. Kendine müthiş bir güveni var. Belli yani alt yapıda çok iyi eğitilmiş. 12-13 yaşından beri iyi antrenörlerle çalışmış" açıklamasını yaptı.  skorer

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar