Ekonomi

Renault, Özok ile gücüne güç kattı


Mobilya, otomotiv, inşaat, eğitim, ev tekstili, akaryakıt gibi değişik dallarda faaliyet gösteren Özok Group bünyesinde bulunan Özok Otomotiv’in Lefkoşa/Haspolat’ta olan Renault tesisi showroom, mekanik atölyeler, karoseri ve boya atölyeleri, yedek parça depoları, Renault2 (ikinci el satış hizmeti)’den oluşuyor. Bu hizmetlerin yanı sıra Özok otomotiv müşterilerine araç sigorta ve kiralama hizmeti de sunuyor.

Özok Group, 2011 yılından bu yana toplam 25 milyon TL yatırım yaparak oluşturdukları örnek tesis ile 1000 m2 Renault showroom ve 3 BİN m2 satış sonrası bölümünde, konularında uzman, deneyimli kadrosu ile hizmet veriyor. Özok Otomotiv aynı zamanda Dacia markasını da Kıbrıs pazarına sunuyor.
Renault ve Dacia markalarının Kıbrıs’ta satış ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştiren tek yetkili satıcı konumundaki Özok Otomotiv’i ziyaret eden Renault MAİS Genel Müdürü İbrahim Aybar ve Satış Direktörü Sinan Özkök Kıbrıs’taki pozisyonlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Aybar: Kıbrıs’tan kazandığını yine Kıbrıs’a yatıran bir grupla çalışmaktan büyük gurur duyuyoruz
Renault MAİS Genel Müdürü İbrahim Aybar “2011 yılından bu yana Özok Otomotiv ile faaliyet gösterdiğimiz Kıbrıs’ta çok başarılı sonuçlar alıyoruz. Özok Grubu’nun Avrupa standartlarında kurumsal yapısı, gelişmiş insan kaynağı ve müşteri odaklı yaklaşımı ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gösteriyor. Kıbrıs’tan kazandığını yine Kıbrıs’a yatıran bir grupla çalışmaktan büyük gurur duyuyoruz.
Kıbrıs trafik düzenine uygun olarak ürettiğimiz Renault ve Dacia modellerinin Kıbrıslı otomobil severler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandığını gözlemliyoruz. Müşterilerimize Renault modelleri Captur, Clio, Fluence, Megane HB, Megane Coupé, Kangoo ayrıca Dacia Duster ile hizmet veriyoruz. 2011’de 100 adetlik bir satış hacmi varken 4 yıl içerisinde bunu yaklaşık 4 katına çıkardık. Pazar payımız da yüzde 3’lerden yüzde 9’lara kadar yükseldi. Fluence ve Capturmodelleri segmentlerinde lider konumdalar. Clio HB  ise tamamına yakını perakende satışlarla olmak üzere segmentinde ikinci durumda. Artık Kıbrıs’ta ilk 3’ü zorlayan ve liderliğe oynayan bir markayız. Yetkili satıcımız Özok Otomotiv ile bunu başarabileceğimize inanıyoruz. Çok kısa bir sürede göstermiş oldukları performans bunun en önemli kanıtıdır.” dedi.

Özkök: Satışın satış sonrasından başladığına inanan bir markayız, Özok Otomotiv de bunun en güzel örneklerinden
Renault MAİS Satış Direktörü Sinan Özkök de “Kıbrıs yetkili satıcımız Özok Otomotiv, satış performansı kadar satış sonrası hizmetlerinde de çok başarılıdır. Pazara sunduğumuz tüm ürünlere ilişkin mekanik, karoseri ve boya konularında tam anlamıyla eğitimli personeliyle hizmet vermektedir. Biz satışın satış sonrasından başladığına inanan bir markayız, Özok Otomotiv de bunun en güzel örneklerinden. Özellikle Kıbrıs otomotiv sektörüne kazandırdıkları bu önemli tesis ile müşteriye verdikleri kıymeti en iyi şekilde ifade etmekte olup, müşterilerimizin konforunu en ince ayrıntısına kadar düşündüklerini göstermektedirler.” dedi.

Özok: 2011 yılında Renault ile anlaştığımızda bugünlere ulaşacağımızdan hiç şüphemiz yoktu
Özok Group’un bünyesinde farklı iş kollarını barındıran bir şirketler topluluğu olduğuna vurgu yapan Özok Group Direktörü Hasan Özok, “Mobilya, otomotiv, inşaat, eğitim, ev tekstili, akaryakıt gibi değişik dallarda faaliyet gösteriyoruz. Temel hedef ve ilkemiz insan odaklı olmamızdır. Müşteri memnuniyeti ve kalıcı olmaktır. Personelimiz ile her zaman “biz bir aileyiz”  felsefesiyle çalışarak,  bu gönül ve güç birliği içinde, geleceğe umutla beraber yürüyoruz. Kurumsal yapımız ve istihdam ettiğimiz yaklaşık 400 kişiyle yarattığımız katma değer ile KKTC ekonomisinde ciddi bir yere sahibiz. 2011 yılında Renault ile anlaştığımızda bugünlere ulaşacağımızdan hiç şüphemiz yoktu. Tam 2 yıl boyunca sadece Renault markasının Kıbrıs’ta tekrar hak ettiği yere gelmesi ve tesislerimizin altyapısı için çalıştık. Bugün ise artık Kıbrıs’ta sektör de zirveye oynayan bir Renault markası var. Bu süreçte bizlere inanan ve destek olan Renault MAİS Genel Müdürü Sn. İbrahim Aybar ve Satış Direktörü Sinan Özkök başta olmak üzere tüm MAİS ailesine sonsuz teşekkürler” dedi.
Son yıllarda yaptıkları ürün lansmanlarıyla Kıbrıs pazarında başarılı bir performans yakalayan Özok Otomotiv, bundan sonra da ürün yeniliklerine devam edecek.
Önümüzdeki aylarda Renault’un C segmentindeki ilk Crossover’ı Kadjar satışa sunulacak. Kadjar cesur ve güçlü tasarımı, dinamik çizgileri, yenilikçi teknolojileri ve prestij simgesi detayları ile segmentinde kalıplaşmış düşünceleri sarsmayı hedefliyor.

Renault Mais’ten Özok’a anlamlı plaket
Daha önce de bir çok kez Renault’un Türkiye ve Fransa’dan gelen ekipleri tarafından başarılı çalışmaları için kutlanan Özok Otomotiv’e, gösterdikleri başarı ve markaya katkılarından ötürü Renault MAİS Genel Müdürü İbrahim Aybar tarafından bir plaket verildi.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı