Spor

Rallide Nefesler Kesildi


 

START EROĞLU’NDAN:
KKTC Ralli Şampiyonası’nın 6′ncı ayağı, aynı zamanda Türkiye Ralli Şampiyonası’na puan taşıyan K-Pet Rallisi dün akşam start aldı. Golden Tulip Hotel’in önünden başlayan yarışın “start”ını Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu verdi

İLK GÜN LİDERİ SANCARLAR:
Şampiyonanın ilk gününde Cemsa Karting Pisti’ndeki çift kalkışlı etabı 7. sırada tamamlayan Nevzat Pusat Sancar-Gökhan Sancar ikilisi, Balıkesir ve Aktepe etaplarını birinci tamamlayarak ilk gün sonunda liderliğe yükseldi

Kıbrıs Türk Petrolleri ana sponsorluğunda, XP Travel ve Golden Tulip Hotel’inde katkılarıyla gerçekleşen K-Pet KKTC Rallisi’nde birinci gün tamamlandı. Şampiyonanın ilk gününde Cemsa Karting Pisti’ndeki çift kalkışlı etabı 7. sırada tamamlayan Nevzat Pusat Sancar – Gökhan Sancar ikilisi, Balıkesir ve Aktepe etaplarını birinci tamamlayarak ilk gün sonunda liderliğe yükseldi.
KKTC Ralli Şampiyonası’nın 6′ncı ayağı, aynı zamanda Türkiye Ralli Şampiyonası’na puan taşıyan K-Pet Rallisi dün akşam saat 18.00’de, Lefkoşa Dereboyu’nda, Golden Tulip Hotel önünden verilen sembolik startla başladı. Yarışın startını Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu verdi.

Sancarlar liderliğe yükseldi
Golden Tulip Hotel önünden, KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Derviş Eroğlu’nun verdiği startla başlayan yarışta, ekipler önce Cemsa Karting Pisti’ndeki çift kalkışlı özel seyirci etabında mücadele ettiler. 3,8 kilometrelik özel seyirci etabında en iyi zamanı elde eden Derviş Sütçüoğlu – Harun Çakır ikilisi ilk etap sonunda liderliğe yerleşti.
Özel seyirci etabından sonra toprak etapların yolunu tutan ekipler, kozlarını gece etaplarında paylaştı. İlk etap sonunda 7. sırada yer alan Nevzat Pusat Sancar – Gökhan Sancar ikilisi, Balıkesir etabında en yakın rakibinden 19 saniye daha iyi bir zaman yaparak liderliğe yükseldi. Günün son etabı olan Aktepe’de de en iyi zamanı Sancar ikilisi elde etti ve ekip günü lider tamamlamayı başardı.
Yarışın ilk etabında en iyi zamanı elde eden Derviş Sütçüoğlu – Harun Çakır ikilisi K-Pet KKTC Rallisi’nin ilk gününü liderin 13 saniye gerisinde ikinci tamamlarken, Yusuf Canbaz – Canben Özpaşa ikilisi ilk gün sonunda üçüncü sırada yer aldı.
Yarışın ikinci gününde bugün ekipler, toplam 9 etapta mücadele edecekler. Bugün ilk araç saat 11.53’te start alacak ve saat 21.30’da Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi’nde yarışı noktalayacaklar.

Türkiye’den katılım oldu
17 yarışmacının kayıt yaptırdığı ralliye Türkiye’den de 2 yarışmacı katılım gösterdi.  Türkiye’den ralliye kayıt yaptıran Adil Küçüksarı – Gürdal Menderes ikilisi Renault Clio Ragnotti otomobilleriyle, Simin Bıçakcıoğlu – Afşin Baydar ikilisi ise Ford Fiesta ST ile ralliye renk katıldı. Ayrıca rallide bir bayan pilot da mücadele ediyor. Növber Özpaşa – Fezile Yorgancıoğlu ikilisi Türkiye’den gelen Fiat Palio marka araç ile mücadele ediyorlar.

K-PET Kıbrıs Rallisi’nde mücadele edenlerin listesi:
Nevzat P. Sancar-Gökhan Sancar Mitsubishi L.Evo VI A8
Ömer Yıldız-Mustafa Yücener Mitsubishi L.Evo VI A8
Derviş Sütcüoğlu-Harun Çakır Mitsubishi L.Evo VI A8
Sadık Bilgimer-Mustafa Nalçakanoğlu Mitsubishi L.Evo IV A8
Tuğçe Eskimuhtar-Meltem Tütüncü Subaru Impreza WRX A8
Ahmet Gürün-Ahmet Behlül Mitsubishi L.Evo VI N4
Yusuf Cambaz-Canben Özpaşa Mitsubishi L.Evo IV A8
Serkan Coşar-Mehmet Coşar Subaru Impreza WRX A8
Mehmet Kamiloğlu-Murat Aşık Mitsubishi L.Evo X N4
Niyazi Tekindor-Aktan Palabıyık Mitsubishi L.Evo III N4
Hasan Reyhan-Hasan Reyhan Mitsubishi L.Evo VIII A8
Bahadır Gülok-Cemal Arsal Subaru Impreza WRX N4
Alkan Palabıyık-Akan Balabıyık Suzuki Swift A6
Özgür Turan-Mustafa Zaim Fiat Palio A6
Adil Küçüksarı-Gürdal Menderes Renault Clio A6
Simin Bıçakcıoğlu-Afşin Baydar Ford Fiesta A6
Növber Özpaşa-Fezile Yorgancıoğlu Fiat Palio A6Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı