Ralli heyecanı başladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Spor

Ralli heyecanı başladı

Ralli heyecanı başladı

Otomobil Kurumu tarafından düzenlenen KKTC Ralli Şampiyonası 2013 sezonunun ilk yarışı dün start aldı. Toplam 16 aracın start aldığı 2. Hyundai Asok Rallisi’nde araçlar Cemsa Süper Seyirci Etabı’nda hız tutkunlarının karşısına çıktı

 Uzun zaman sonra direksiyon başına geçerek WRC aracı ile start alan Cem Aytaç ralli severlerin ilgisini çekerken, yarış bugün devam edecek. Bugünkü start saat 16.45’te Lavinium (BRT) Etabı’ndan verilecek


Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) organize ettiği ve ana sponsorluğunu Hyundai Asok Ltd.’nin üstlendiği “2.Hyundai Asok Rallisi” dün akşam üzeri start aldı. Otomobil Kurumu tarafından düzenlenen KKTC Ralli Şampiyonası 2013’ün ilk yarışında toplam 16 araç start aldı.
Yarışın seremoni startı Hyundai Asok Plaza önünden yapıldı. Ardından ise Cemsa Süper Seyirci Etabı’na geçildi. Yüzlerce ralli sever Cemsa Karting Pisti’ne akın ederken, pilotlar adeta asfaltta şov yaparak tüm hünerlerini sergilediler.
Uzun zaman sonra yeniden direksiyon başına geçen ve Hyundai Accent WRC arabasıyla yarışan Cem Aytaç-Akan Keskiner ikilisi yoğun ilgi gördüler.
Bugün devam edecek rallide araçlar BRT etabı olarak bilinen Lavinium’dan start alacak. Boğaz’dan star alacak araçlar Dikmen’den atlayarak BRT arkasındaki hapishane bölgesinde etabı tamamlayacak. Lavinium’u geçtikten sonra Balıkesir’e geçecek araçlar, daha sonra tekrar Lavinium ve Balıkesir Etaplarında yarışacak. İlk aracın 20.19’da servise girmesi planlanıyor.

Bugünkü yarış programı ise şöyle:
Saat 16.12: Servis çıkışı
Saat 16.45: Lavinium (BRT) start
Saat 17.23: Balıkesir start
Saat 17.53: Servis girişi.
Saat 18.23: Servis çıkışı
Saat 19.06: Lavinium (BRT) start
Saat 19.44: Balıkesir start
Saat 20.19: Servis girişi

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar