Magazin

Rafet Mormenekşe’ye ses getirecek


ENGİNAR LEZZETİNDE FESTİVAL

Birbirinden güzel etkinliklere ve gösterilere ev sahipliği yapmaya hazırlanan 10. Mormenekşe Enginar Festivali’nde final konserini ünlü sanatçı Rafet El Roman gerçekleştirecek

 

Ali ELMAS

10. Mormenekşe Enginar Festivali’nin basın toplantısı Salamis Bay Conti Hotel’de gerçekleştirildi.

Bu yıl 27-28-29 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan  ve 10.’su düzenlenecek olan Mormenekşe Enginar Festivali’nin içeriği ile ilgili Festival Komitesi, Salamis Bay Conti Hotel’de bir basın toplantısı gerçekleştirildi.

Birçok basın mensubunun katıldığı toplantıda Festival Komitesi Başkanı Erşen Ummanel ve bazı festival komitesi üyeleri festivalin içeriği hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi.

Mormenekşe Enginar Festivali Komitesi Başkanı Erşen Ummanel, Mormenekşe Enginar Festivali’nin 10.su’nu düzenlemenin heyecanı içerisinde olduklarını ve “ Enginar Köyünde Güzel “ sloganı ile ana hedeflerinin özelde Mormenekşe ve enginarı, genelde ise ülke tanıtımını yapmak olduğunu belirtti.

Her yıl Mormenekşe Kadınlar Birliği öncülüğünde ve çeşitli kurum ve kuruluşların desteği ile düzenledikleri festivalde çıtayı biraz daha yükselttiklerini ve amaçlarının Kıbrıs kültürünü yayarak yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak olduğunu belirten Festival Komitesi Başkanı Erşen Ummanel, 3 ay önce kurdukları Festival Komitesi ile 3 ay öndır gece-gündüz çalıştıklarını  festival boyunca birçok etkinliklere yer vereceklerini, ve festivalin bu sene renkli ve dolu dolu geçeceğine inandığını belirtti.

Ummanel: “Festivalimizin ana felsefesi Kıbrıs kültürüdür “

Festival Komitesi Başkanı Erşen Ummanel, Enginar Festivali’nin ana felsefelerinden birinin de Kıbrıs kültürü olduğunu, ve 3 gün boyunca devam edecek olan festivalde, bu bağlamda kültürel sergiler, kültürel etkinlikler ve kültürel yarışmalara yer vereceklerini belirtti. Ummanel, bunun dışında Enginar Eko Günü, çocuk şenliği, kültürel standların ve sportif etkinliklerin olduğunu, ayrıca Türkiye’den de Raksan Gençlik ve Spor Kulübü Derneği,  Şile Kadınlar Derneği ve Yalı Dans Halk Oyunları Derneği ekiplerinin de festivalde yer alacaklarını belirtti.

Ummanel: “ 10” sayısını 10.su düzenlenecek olan festivalde simge haline getirdik”

Mormenekşe Enginar Festivali Komite Başkanı Erşen Ummanel, bu yıl 10.’ sunu düzenleyecekleri Mormenekşe Enginar Festivali’nde “10” rakamını festivalin simgesi haline getirdiklerini,  “10’ların Sergisi”, “10’ların Çocukları”, “10’ların hayatı gibi etkinliklerinde “10” rakamını kullandıklarını açıkladı.Ummanel,  bunun dışında da festivallerinde bir marka haline gelen “Enginar Yemekleri Yarışması”, “Slow Food Çorba Etkinliği”,  geçmişten günümüze köyleri olan Mormenekşe’yi anlatacak olan bir Mormenekşe masalı olan “10’ların hayatı” defilesi ve tamamen Mormenekşe köylülerinin rol alacağı kısa metrajlı bir film gösterisinin olacağını söyledi. Festivalde ayrıca minikler futbol turnuvası, çocuk şenliği ve tavla turnuvalarının da yer alacağını belirten Ummanel, kapanış gecesinde Türkiye’nin ünlü sanatçısı Rafet El Roman’ın da sahne alacağını belirtti.

rafet el roman

“Festivale katkı koyan herkese teşekkür ediyorum”

Festival Komitesi Başkanı Erşen Ummanel, Mormenekşe Enginar Festivali’nin Mormenekşe Kadınlar Birliği öncülüğünde gerçekleştirildiğini, hiçbir ana sponsoru bulunmayan bu festivalde katkılarını esirgemeyen bakan ve bakanlıklara, kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini sunarken herkesi 27-28-29 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleşecek olan 10. Mormenekşe Enginar Festivali’ne beklediğini söyledi.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı