Proje Lefkoşa için yararlı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Nisan 22, 2024
Kıbrıs

Proje Lefkoşa için yararlı

Proje Lefkoşa için yararlı

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, Haspolat Arıtma Tesislerinde incelemelerde bulunarak, yeni tesisle ilgili bilgi aldı.

TDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Hüdaoğlu arıtma tesisinin yalnızca Lefkoşa için değil, tüm Kıbrıs için önemli olduğunu belirterek, başkan seçilmesi halinde tesisin bakım ve idamesi için üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getireceğini söyledi.


Hüdaoğlu, LTB’nin ilk seçilmiş Başkanı Mustafa Akıncı, Genel Sekreter Cemal Özyiğit, Lefkoşa İlçe Başkanı Memduh Çeto ve Çevre Komitesi Başkanı Mehmet Barışsever ile birlikte Haspolat Arıtma Tesisleri’ni ziyaret etti.

Hüdaoğlu, son teknoloji ile inşa edilen yeni tesisin, Lefkoşa’nın her iki kesimi açısından son derece yararlı bir proje olduğunu vurguladı.

“Ülkemizde çeşitli alanlarda tesisler yapılıyor ancak, daha sonraki aşamalarda yeterli bakım ve idame yapılmadığından sorunlar ortaya çıkıyor” diyen Hüdaoğlu, göreve gelmesi halinde artırma tesislerinin verimli çalışması ve çevre sorunu yaratmaması açısından bakım ve idamesi konusunda gereken özeni göstereceğini kaydetti.

Hüdaoğlu, arıtılan suyun tarımsal amaçlarla kullanılması konusunun da ivedilikle ele alınmasının takipçisi olacağını söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar