Çarptı, kaçtı yakalandı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Kıbrıs

Çarptı, kaçtı yakalandı

Çarptı

-Haspolat Kirli Sanayi Bölgesi’nde 2 Mart’ta 34 yaşındaki Vietnam uyruklu yaya Phan Van Bay’a çarpıp ağır bir şekilde yaralanmasına yol açarak kaçan sürücü, uzun süren bir tahkikatla yakalandı.
Kaçan sürücü Mehmet Erdoğan, kazadan hemen sonra sigara almak için girdiği marketin güvenlik kamerası kayıtlarından tespit edildi. 
Haspolat Ağıllar Bölgesi’ndeki evinde tespit edilen 42 yaşındaki sürücü Mehmet Erdoğan dün “Ağır yaralanma ile neticelenen trafik kazasına neden olmak” suçlamasıyla gözaltına alınarak Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Hale Ahmet Raşit’in huzurunda görüşülen duruşmada KKTC Başsavcılık adına Savcı Damla Güçlü, tanık olarak Değirmenlik Polis Karakolu Amiri Polis Çavuşu Ertan Akçaylı’yı dinletti.

Polis: Hala yoğun bakımda
Mahkemede yeminli şehadet veren Ertan Akçaylı, zanlı Mehmet Erdoğan’ın 2 Mart 2013 tarihinde 20.10 sularında Haspolat’ta Atatürk Caddesi üzerinde batı bölgesine doğru seyreden araç sürücüsünün yolun güneyinde banket içinde yürüyen 34 yaşındaki Vietnam uyruklu yaya Phan Van Bay’a çarpıp ağır bir şekilde yaralanmasına yol açarak kaçtığını açıkladı.
Polis çavuşu Akçaylı, yaralının 112 Acil Servis ile Dr. Burhan Nalbatoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını belirterek, Phan Van Bay’ın başında, boynunda ve vücudunun muhtelif yerlerinde çatlaklar olduğunu ve halen yoğun bakımda olduğunu anlattı.
Ertan Akçaylı, araçtan kopan dikiz aynasının ve müştekinin kan örneğinini emare alındığını kaydetti.


“Güvenlik kamerasında tespit edildi”
Polis çavuşu Ertan Akçaylı, araştırma ve soruşturmalar neticesinde incelenen kamera kayıtlarından zanlı Mehmet Erdoğan’ın Haspolat Kirli Sanayi Bölgesi’nde bulunduğunu ve Starlet marka EG 421 plakalı aracın da tespit edildiğini açıkladı.
Zanlının suçunu kabul ettiğini belirten Akçaylı, alınması gereken ifadeler olduğunu söyleyerek, zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

“Köpeğe çarpmamak için direksiyonu kırdım”
Mahkemede söz alan Mehmet Erdoğan, “Olay gecesi şahsı görmedim. Önüme köpek çıktı. Köpeğe çarpmamak için direksiyonu kırdım. Bir şeye çarptım. Biraz ileride durdum. Araçtan indim ama kimseyi göremedim. Marketten sigara aldım ve eve gittim” dedi.
Yargıç Hale Ahmet Raşit, tahkikatın selameti için zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar