BasketbolSporSürmanşet

Potanın gurur kaynağı oldularTC Lefkoşa Büyükelçiliği yardımları ile Türkiye Bölgesel Şampiyonalara giden basketbol U14 erkek karma takımı ile Leventspor U14 kız takımı oynadıkları maçları kazandılar.

 
Türkiye Basketbol Federasyonu Altyapı Faaliyetleri tarafından organize edilen Türkiye Bölge Şampiyonalarına katılan sporcularımız başarılı neticeler almaya devam ediyor. İlk gün U14 Erkekler Federasyon karmasının aldığı galibiyetin ardından dün de 2 güzel netice geldi. 

U 14 Erkekler ikide iki yaptı

İlk maçını kazanan U14 Erkek takımımız ikinci maçını dün oynadı ve Talas Bahçelievler GSK Kayseri takımını 64-51 mağlup ederek 2’de 2 yaptı. Bu sonuçla grup birinciliğini kazanan federasyon karmamız yarın oynanacak maçların ardından çapraz eşleşme ile diğer grubun ikincisi ile karşılaşacak.

 

Kızlarımız ilk maçını kazandı

Kayseri’de yer alan U 14 Kızlar Bölge Şampiyonası’nda yer alan Leventspor, ilk maçında karşılaştığı Gaziantep GSK karşısında 96-44 galip geldi. Leventspor ikinci maçını bugün Nevşehir ekibi ile yapacak.

U 14 Erkek Takımı’nın antrenörlüğünü Ahmet Dağer ve Tufan Akansoy yaparken, Leventspor’un antrenörlüğünü Ayşe Günerman Özılgaz yürütüyor.

 

Başa dön tuşu