Köşe Yazarları

Potada yarın yeni sezon masada


Basketbol Federasyonu zor bir yılı erkek takımları açısından başarı ile noktaladı. Ama kızlar ve kadın basketbolunda sınıfta kaldı.

Orhun başkan ve ekibi bu parasız ortamda, pandeminin at koşturduğu ortamda ve Spor ile alakası olmayan Spor Dairesi’nin abuk sabuk işleri ile erkek basketbolunu tamamlamak çok önemli idi ve bu başarıldı.Kızlarda mücadele olacak mı ? ya da Kadın Basketbolu’nda bence şu ana kadar adım atamayan federasyon ne yapacak ? Bu soruların cevapları yarın yapılacak kulüplerlel toplantıda ele alınacak.

Gelelim yeni sezon planlamasına.

Federasyonun önünde aşılması gereken problemler var. Öncelikle yeni sezonda yabancı oyuncu olacak mı yoksa ayni statü devam edecek mi ?

Erkekler Ligi ne zaman başlayacak ? bu sezon da yapılan Açılış Ligi olacak m? UniLig te statü ne olacak ? Bunların cevaplarını yarın inşallah buluruz.

Örnek olarak yazıyorum. Rauf Denktaş Üniversitesi’ni lige çekmek için sınırsız yabancı oyuncu tanınarak lige davet edilebilir.Bence daha önce Lefke Avrupa Üniversitesi’ne tanınan fırsat Rauf Denktaş Üniversitesi’ne de verilmelidir.

Takım sayısını artırmak lazım ama bu ortamda nasıl olacak onu da Basketbol Federasyonu düşünmelidir. Soyerspor’un A takım konusunda sıkıntılı olduğu bana gelen haber. Onların kapatmaması lazım.

Çetinkaya gibi kulüp takımları bu olaya çekilmelidir. Bu ekipler ile temas kurup liglerde yer sağlanmalıdır.

Başkan Mevlit ve ekibi ilk yılında iyi işler yaptılar. Bundan sonra basketbolun yeni yatırımlara ve yeni kulüplere ihtiyacı var.

Başaran Spor Salonu için ciddi yatırım yapılıp buranın bir Basketbol mabedi yapılması ve bölgeye kazandırılmalıdır.

Orhun Mevlit ve ekibi ilk yılda geçer not aldılar ama artık bundan sonrası önemlidir.

 

 Başa dön tuşu