BasketbolSpor

Potada sezon 10 Aralık’ta başlıyor


KADINLARDA LEVENT SÜRPRİZİ

Basketbol Kadınlar Ligi’nde geçtiğimiz sezon Koop olarak lige giren Leventspor’un bu yıl yeniden Kadınlar Ligi’nde yer alması diğer takımların tepkisine neden oldu. Lig 6 takımlı oynanacak

 

Tonguç KOTAK

 KKTC Basketbol Federasyonu’nda, 2018 – 2019 Basketbol Sezonu Erkekler Süper Lig ve Kadınlar Ligi’nin kuraları dün çekildi.

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nde gerçekleşen kura çekiminde, erkeklerde 7 ve kadınlarda da 6 takım yer aldı.

İlk hafta 10 Aralık’ta

Erkeklerde; Yakın Doğu Üniversitesi, Koopspor, Lefke Avrupa Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Soyerspor ve Göçmneköy takımları yer alıyor.

İlk hafta eşleşmelerinde; Yakın Doğu Üniversitesi – Doğu Akdeniz Üniversitesi, Göçmenköy – Lefke Avrupa Üniversitesi ve Soyerspor – Girne Amerikan Üniversitesi takımları karşılaşacak. Koopspor ilk haftayı maç yapmadan geçirecek.

Kadınlarda Levent sürprizi

Basketbol Kadınlar Ligi’nde geçtiğimiz sezon Koop olarak lige giren Leventspor’un bu yıl yeniden Kadınlar Ligi’nde yer alması diğer takımların tepkisine neden oldu. Lig 6 takımlı oynanacak.

Ligin diğer takımları bu duruma tepki koyarken, Basketbol Federasyonu’nun konu ile ilgili açıklama yapması bekleniyor. Kadınlar Ligi’nde ilk hafta programı şöyle:

Doğu Akdeniz Üniversitesi – Soyerspor

Alsancak Belediyesi – Girne Amerikan Üniversitesi

Leventspor – Yakın Doğu Üniversitesi

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı