BasketbolSpor

Potada Play-Off başlıyorLAÜ-KOOP SERİSİ: Basketbolda ligi ikinci bitiren LAÜ ile üçüncü Koopspor bu Akşam Play-Of’un ilk maçında saat 19.00’da Lefke’de karşılaşacaklar. Takımlar seriye 0-0 başlayacak. İki takım antrenörü de Havadis’e özel açıklamalar yaptı

Tonguç KOTAK – Gürsel KARAGÖZLÜ

Kıbrıs Vakıflar Bankası Basketbol Büyük Erkekler Ligi’nde Play-off bu akşam başlıyor.
Klasmanı ikinci sırada bitiren Lefke Avrupa Üniversitesi bu akşam saat 19.00’da üçüncü olarak Play-Off’a kalan Koopspor’u LAÜ Spor Salonu’nda konuk edecek.Statü gereği iki takım seriye ligde birbirlerini mağlup etmeleri sonucu 0-0 başlayacaklar. Bu serinin ikinci maçı Lefkoşa’da oynanacak.

LAÜ’de hedef final

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) antrenörü Çağdaş Bora gazetemize yaptığı açıklamada, normal sezon sonrasında öncelikle Play-Off’a kalma başarısı gösteren tüm takımları kutlayıp başarılar diledi. Bora, “LAÜ olarak ligi ikinci sırada tamamladık. Bundan dolayı ayrıca çok mutluyum. Yarı final karşılaşması ilk maçında ligi üçüncü sırada tamamlayan Koopspor ile kendi saha ve seyircimiz önünde karşılaşıyoruz. Bu karşılaşmada kendi evimizde güzel bir başlangıç yapmak istiyoruz.

Sporcularım mental ve fizik olarak çok iyi durumdadırlar maça hazırlanmaları ve forumlarının yükselişleri bizleri çok mutlu etmektedir. Okul yönetimimiz, camiamız, sporcularımız ve bölge halkı başarıyı sonuna kadar hak ediyor.

Hedefimiz, kupaya giden yolda LAÜ’yü en iyi şekilde temsil etmek ve final oynamaktır. Finalde de kupanın sahibi olmak istiyoruz. Bunu hep birlikte başaracak güçteyiz. Bu akşam tüm basketbol severleri LAÜ’deki salonumuzda bekliyoruz” dedi.

LAÜ’nün Play-Off mücadelesinde rakibi Koopspor’un Antrenörü Emrah Güven de düşüncelerini Havadis’e aktardı.

Güven: LAÜ zor deplasman

Koopspor Antrenörü Emrah Güven, Havadis’e konuşarak zorlu bir Play-Off serisinde olduklarını belirtti ve şöyle konuştu:

“Çok zorlu bir deplasmanda çok iyi bir takıma karşı mücadele edeceğiz. LAÜ son 2 yıldır basketbola ciddi bir ivme kazandırmıştır. Bu yüzden rakibimize saygı duyuyoruz. Play-offta özellikle bugün Lefke’de oynanacak ilk maçını kazanmak istiyoruz. Yıllarca buraları çok iyi oynayan bu gibi havaları çok iyi bilen bir takımız. Temennim çok iyi mücadele edip bu seriyi geçmektir. Cliff haricinde maça hazırız. Cliff’in durumu şu an için belirsiz.

Tüm sporseverleri bu zorlu çekişmeli play off yarı final serilerini tribünlerde yerlerini alarak izlemeye davet ediyorum.”

Başa dön tuşu