BasketbolKöşe YazarlarıSpor

Potada ilk izlenimler


Basketbolda sezon KTSYD Kupası ile başlarken seyrettiğim ilk dört için yazacaklarım ligin de yolunu belirler niteliktedir.

Soyerspor’u henüz resmi bir maçta izlemedim ama hazırlık maçlarında verdiği intiba bu yıl play-off için önemli bir aday olacağı. Ahmet Şahinsoy gibi başarıya aç bir isimin önderliğinde ve kurulan iyi kadroyu izlemek için can atıyorum.

Aylardır, lige girecek mi ?,Ligde ne yapacak ? Sorularını aradığım Lefke Avrupa Üniversitesi ilk maçında mücadelesi ile benden geçer not aldı ama Doğukan Demirman oynar ve LAÜ’nün Rektörü Profesör Dr. Mehmet Ali Yükselen ve LAÜ Rektör Yardımcısı Profesör Dr.Akın Cellatoğlu küslüğü bırakıp takıma destek verirse genç ekip neden başarılı olmasın. Takıma bir uzun takviyesi ve en önemlisi destekle bu takım ligde iş yapar. Vehit Altıncı gibi meraklı ve istekli bir koça emanet edilen takıma güvenilmesi gerekir. LAÜ’de ışık var ama Yükselen ve Cellatoğlu’nun da bu ışığı görmesi şart.

Yeni kurulan Çetinkaya, Kadri Alagöz ile zamana ihtiyacı var. Tecrübeli isimlerin oyuna daha iyi konsantre olup gençlere yardımcı olması gerekiyor. Sarı-kırmızılılar, şutör oyuncu sıkıntısını aşar ve takım olmayı başarırlarsa çok takımın canını yakabilirler.

Girne Amerikan Üniversitesi, Gökay İşkar ile bu turnuvada LAÜ karşısında favori olmasına rağmen kaybetti. Bu takım iyi takım Erdem gibi bir şutör varken onu iki periyot dışarıda tutmak yanlıştı. Yeni yabancılarının zamana ihtiyacı var ama GAÜ bu yıl daha iyi işler yapmalı. Maç kaybedebilirsin ama mücadele etmeden ne maç kazanabilirsin ne de güzel oyun oynayabilirsin. Gökay hoca takımını iyi tanıyor onun için macera aramamalıdır.

Ligin favorisi Koop ve Yakın Doğu olduğu net bir şekilde görülüyor. Bu iki takımı hazırlık maçlarında bir birleri ile oynadıkları oyunu gördüm. Ölçü değil ama zirvenin iki takımı bu yılı forse edecekler.

KTSYD Kupası’nda ne Koop ne de YDÜ ilk turu rahat geçtiler. Finalde karşılaşacaklar gibi duruyor. O final izlenir ve takımlar hakkında daha net bilgi ediniriz.

 
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı