Magazin

Portakal lezzetinde festival


ÜNLÜ SANATÇILARLA RENKLENECEK: Güzelyurt Portakal Festivali’nin bu yılki etkinlikleri kapsamında ünlü sanatçılar Buray, Sıla, Halil Sezai, Cem Adrian ve Güliz Ayla da konser verecek

Güzelyurt Portakal Festivali, bu yıl 30 Haziran-9 Temmuz arasında yapılıyor. Çeşitli kültür ve sanat etkinliğinin yapılacağı festivalde konser verecekler arasında Buray, Sıla, Halil Sezai, Cem Adrian ve Güliz Ayla da bulunuyor.

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Güzelyurt 40. Portakal Festivali’yle ilgili bilgi vermek amacıyla dün Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nde basın toplantısı düzenledi. Özçınar, Güzelyurt Portakal Festivali’nin bu sene 40. yılını kutlayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Böylesine bir organizasyonu, 40 yıl devam ettirmek ve bu boyutlara taşımak kolay değil. Heyecanlıyız, çünkü ülkemizin en büyük organizasyonunu gerçekleştiriyoruz. Gururluyuz, çünkü halkımızın güvenini kazanan Festival, 250.000 ziyaretçi sayısına ulaşmıştır” dedi.

 

Kanser Hastalarına destek

Festivali, narenciye hasat sezonunun sonunda düzenlemelerine karşın, soğuk hava depolarında muhafaza ettikleri portakallar sayesinde 10 gün boyunca festivalde ücretsiz olarak yaklaşık 50 ton portakal ve her gece binlerce bardak portakal suyu dağıtacaklarını kaydeden Özçınar, şöyle devam etti:

“Bu yıl özel bir yıl, çünkü bu yıl festival etkinlikleri kapsamında kanser hastalığı için yapılacak farkındalık etkinlikleri ve bağış organizasyonlarına ciddi anlamda destek verip, hastalığın bilinirliğinin artmasını sağlayacağız.”

  1. Güzelyurt Portakal Festivali’nin ana sponsoru Telsim adına Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, ana sponsor Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi adına Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Dr. Serdal Gündüz, sağlık sponsoru Yakın Doğu Hastanesi adına Hastane İşletme Direktörü Özgü Bayraktar, Capital Bank adına Genel Müdür Mehmet Akaçalı ve Kanser Hastalarına Yardım Derneği ile kanser hastalığına yönelik yapılan işbirliği anlaşması için başkan Raziye Kocaismail ile işbirliği protokolleri imzalandı.

 

Zengin bir konser programı

Çeşitli yarışmaların, yerli sanatçılarla konserlerin, gösterilerin, defilelerin ve çocuk şenliğinin yapılacağı festival boyunca zengin bir konser içeriği de katılımcıları bekliyor. Festivalin ilk konseri 3 Temmuz Pazartesi akşamı Cem Adrian ve Halil Sezai’den gelecek. 5 Temmuz Çarşamba gecesi ise ülkemizin Türkiye sahnelerindeki gururu Buray konser verecek. Bu konserlerin devamında 7 Temmuz Cuma gecesi Güliz Ayla, 9 Temmuz Pazar gecesi Sıla sahne alacak.Başa dön tuşu