KıbrısManşet

Polis çetenin peşindeLefkoşa’da 15 Temmuz tarihinde Tochukwu Valentine Okeke isimli öğrenciyi başından bıçaklayan Nijerya uyruklu 2 öğrenci aleyhindeki soruşturma devam ediyor

Devrim DEMİR

Lefkoşa’da bir barın önünde çıkan kavgada Tochukwu Valentine Okeke isimli öğrencinin başına bıçak saplayarak ağır yaralanmasına neden olan Joseph Chukuwa Agbi ve Bayo Olabaji aleyhindeki soruşturma devam ediyor.
Alınan tutukluluk süresinde, olayın gerçekleştiği bar önünde kamera kayıtları incelenmeye devam ediyor.Polis kavgaya karışan yeni kişileri tespit etti.

Haklarında alınan 3’er günlük tutukluluk süresi dolan zanlılar, ek tutukluluk talebiyle dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarıldılar.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlılar hakkında soruşturmanın devam ettiğine dikkati çekerek, zanlıların 5’er gün daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Operasyonla yakalandılar

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Ergüleç verdiği ifadede, zanlılar Chukuwa Agbi ve Bayo Olabaji’nin  “Adam öldürmeye teşebbüs”, “Ağır yaralama” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından tutuklandıklarını anlattı.

Hüseyin Ergüleç, 15 Temmuz tarihinde saat 04.30 raddelerinde Lefkoşa Yakın Doğu Bulvarında faaliyet gösteren bir barın önünde zanlı Bayo Olabaji ile Tochukwu Valentine Okeke’nin aralarında çıkan sözlü tartışma sonucu kavga çıktığını söyledi.

Ergüleç çıkan kavga sonucu Olabaji’nin tasarrufunda bulundurduğu 16 cm ağız uzunluğu 7 cm çakı ile Okeke’nin başına saplayarak öldürmeye teşebbüs ettiğini kaydetti. Polis, olaydan sonra zanlılar Joseph Chukuwa Agbi ve Bayo Olabaji’nin kiralık araçla olay yerinden kaçtığını belirterek, zanlıların Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesinde görevli bir polis ekibinin Lefke’de düzenlediği operasyonla tutuklandığını anımsattı.

Kamera kayıtları inceleniyor

Polis memuru Hüseyin Ergüleç, olayın gerçekleştiği bar önündeki kamera kayıtlarının incelendiğini ve zanlıların tespit edildiğini kaydetti.

Ergüleç, incelenmeye devam eden kayıtlarda kavgaya karışan ancak isimleri tespit edilemeyen birçok kişinin ise aranmaya devam ettiğini belirtti.

Polis tanık ifadelerinin henüz tamamlanmadığını belirterek, zanlıların 5’er gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

[newsbox style=”nb3″ display=”category” cat=”1332″ number_of_posts=”6″ sub_categories=”no” show_more=”no” post_type=”post”]

Başa dön tuşu