Kıbrıs

Polis bağlantıları araştırıyorGirne Polis Müdürlüğü park yerinde uyuşturucu madde ile yakalanan Okeye ve Odoh ile onlara uyuşturucu sattığı iddiası ile tutuklanan Mushitu’nun tutukluluk süresi uzatıldı

 İspati vücut için gittikleri Girne Polis Müdürlüğü’nde arabalarında uyuşturucu ile yakalanan Kizito Obino Okeye ve Gabriel John Odoh ile onlara uyuşturucu sağlama suçlamasıyla tutuklanan Damien Mahaba Mushitu dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Girne Kaza Mahkemesine yargıcı Mesut Mesutoğlu, soruşturmanın henüz tamamlanmadığına dikkati çekerek zanlıların 4’er gün daha tutuklu kalmalarına karar verdi.
 Mushitu şifreleri söylemiyor

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis çavuşu Mehmet Bayram,  zanlılar Gabriel John Odoh ve Kizito Obino Okeye’nin 16 Temmuz tarihinde Girne Polis Müdürlüğü park yerinde yakalandıklarını anlattı.

Bayram, her iki zanlının da verdiği ifade doğrultusunda zanlı Damien Mahaba Mushitu’nun da tutuklandığını kaydeden Bayram, alınan ek tutukluluk süresinde 20 kişiden ifade alındığını söyledi.

Zanlı Odoh ve Okeye’nin gönüllü ifade vererek suçlarını itiraf ettiğini kaydeden Bayram, Mushitu’nun ne ifade ne de telefon şifrelerini polise verdiğini kaydetti.

 

Soruşturmanın seyri değişebilir

Bayram, zanlının cep telefonunda ciddi anlamda veriler olduğuna dikkati çekerek, telefonun PGM’de incelemede olduğunu ifade ederek, soruşturmanın selameti için zanlıların 4’er gün daha tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

 

 

Devrim DEMİR

Başa dön tuşu