Polis: Annenin çocuğuna şikayeti geri çekmesi yönünde baskı yaptığı tespit edildi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Haziran 7, 2023
KıbrısManşet

Polis: Annenin çocuğuna şikayeti geri çekmesi yönünde baskı yaptığı tespit edildi

(Kamalı Haber) – Öz çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesi ile tutuklanan zanlı H.A yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

(Kamalı Haber) – Öz çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesi ile tutuklanan zanlı H.A yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

 


Mahkemede yeminli şahadet veren polis çavuşu Mustafa Özmüezzin, olguları aktardı. Polis, 2020 yılı ile 15 Şubat 2023 tarihleri arasında zanlı H.A’nın Çocuğun cinsel istismarı ve Çocuğa cinsel saldırı suçundan methaldar olduğunu belirtti.

Polis, 16.02.2023 tarihinde psikoloğun Adli Şube’ye gelerek, danışanı olan 10 yaşındaki erkek çocuğunun okula gitmek istemediği gerekçesiyle okula gitmek istememesi nedeniyle terapiye başladığını ve öz babasının kendisine 7 yaşından beri cinsel istismarda bulunduğu yönünde bilgi verdiğini anlattı. Polis, müşteki ile annesinin adli şubeye celp edilip, uzman eşliğinde ifade alındığını belirtti. Polis, zanlı ile müştekinin Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Polis, müştekinin annesinin, çocuğuna şikayeti geri çekmesi yönünde baskı yaptığının tespit edildiğini belirtti. Polis, tahkikatın devam ettiğini belirterek, zanlının 8 gün tutuklu kalmasını talep etti.

 

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının 8 gün tutuklu kalmasına ve çocuğun annesinin ile sosyal hizmetler uzmanı tarafından rapor hazırlanmasına emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
1
Bayıldım
Huzurlu
1
Huzurlu
Hahaha
1
Hahaha
Üzüldüm
1
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
7
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar