FutbolSpor

Play-out hattı kaynıyor


PUAN FARKLARI AZ:

Her ne kadar gözler şampiyonluk yarışında olsa da bitime 5 hafta kala düşme ve play-out hattı birçok futbolseverin takibinde yer alıyor. 12 puanla son sırada yer alan Girne Halk Evi’nin lige tutunması artık mucizelere kalırken, 15.sırada yer alan ve 17 puanlı G.Birliği’nin de işi hayli zor görünüyor. Play-out bölgesinde yer alan takımların kendi arlarındaki puan farklarının az olması da heyecanı biraz daha yukarıya taşıyor

GÖZLER PLAY-OUT’TA:

25.hafta itibarı ile 14.Esentepe (22 puan), 13.K.Kaymaklı (24 puan), 12.Binatlı (24) ve 11.Baf Ülkü Yurdu (30) takımları ligde kalmak için müthiş bir performans ortaya koyması gerekecek. Ayrıca play-out hattı üzerinde yer alan ancak rahat bir konumda olmayan 10.sıradaki Gençlik Gücü (32) ve 11.sıradaki Gönyeli’nin (33) alacağı sonuçlar da önemli olacak

Hüseyin KÖPRÜLÜ

Süper Ligde lider Yenicami ve takipçisi Mağusa Türk Gücü arasındaki şampiyonluk yarışı tüm hızıyla devam ederken bitime 5 hafta kalan düşme ve play-out hattı da birçok sporseverin takibinde yer alıyor. 12 puanla son sırada yer alan Girne Halk Evi’nin lige tutunması artık mucizelere kalırken, 15.sırada yer alan 17 puanlı G.Birliği’nin de işi hayli zor görünüyor. Play-out bölgesinde yer alan takımların kendi arlarındaki puan farklarının az olması da heyecanı biraz daha yukarıya taşıyor.

Puanlar yakın

Son iki sıradaki Girne Halk Evi ve G.Birliği takımlarının dışında play-out hattında yer alan 14.Esentepe (22 puan), 13.K.Kaymaklı (24 puan), 12.Binatlı (24) ve 11.Baf Ülkü Yurdu (30) takımları ligde kalmak için müthiş bir performans ortaya koyması gerekecek.
Tabi bu takımların alacağı skorlara ilaveten play-out hattı üzerinde yer alan ancak 25.hafta itibarı ile rahat bir konumda olmayan 10.sıradaki Gençlik Gücü (32) ve 11.sıradaki Gönyeli’nin (33) alacağı sonuçlar da önemli olacak. G.Gücü ve Gönyeli son 5 maçta istediği gibi sonuçlar alamaz ise play-out hattına gerileyerek tehlikeyi hissedebilecekler.

Baf ve Esentepe’nin 3’er deplasmanı var

Düşme hattı üzerinde yer alan takımların ikisi Güzelyurt, biri Lefkoşa diğer ise Girne takımları göze çarparken deplasmanda mücadeleleri ide bu süreçte önemli rol oynayacak. Baf Ülkü Yurdu ve Esentepe’nin 3’er, K.Kaymaklı ve Binatlı’nın 2’şer deplasman mücadelesi var.

Kaymaklı 3 dev takıma karşı oynayacak

Play-out hattında yer alan K.Kaymaklı son 5 maçın 3’ü ezeli rakiplerine karşı oynayacak. Girne Halk Evi ve Baf Ülkü Yurdu maçları dışında geçmiş sezonlara şampiyonluk yarışı içinde olduğu ezeli rakipleri Yenicami, Doğan Türk Birliği ve Mağusa Türk Gücü ile karşılaşacak.

2 maç çok kritik

Play-out hattında yer alan takımların bazıları kalan son 5 haftada birbirleri ile karşılaşacaklar. 28.haftadaki Esentepe-Binatlı ve 29.haftadaki Baf Ülkü Yurdu-K.Kaymaklı karşılaşmaları play-out bölgesinin şekillenmesinde önemli rol oynayacak maçlar olarak ön plana çıkıyorlar. Bu 2 kritik maça ilaveten 27.haftadaki G.Birliği-Binatlı ve 30.haftadaki G.Birliği-Esentepe maçları da sıralamaya etki edebilecek maçlardan olacak.

25.hafta itibarı ile play-out hattındaki takımların son 5 maçı:

11.Baf Ülkü Yurdu (30)
Lefke (D)
Mağusa Türk Gücü
Cihangir (D)
K.Kaymaklı
M.A.Yeşilova (D)

12.Binatlı (24)
Gönyeli
G.Birliği (D)
Esentepe
G.Gücü (D)
Girne Halk Evi

13.K.Kaymaklı (24 puan)
Girne Halk Evi
Yenicami (D)
Doğan Türk Birliği
Baf Ülkü Yurdu (D)
Mağusa Türk Gücü

14.Esentepe (22 puan)
Çetinkaya (D)
T.Ocağı
Binatlı (D)
Gönyeli
G.Birliği (D)


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı