FutbolKöşe YazarlarıSpor

Planlar tutmadı


Ruso’da beraberlik çıktı. Ev sahibi Küçük Kaymaklı’nın teknik sorumlusu Niyazi hoca ve Türk Ocağı Teknik Direktörü Ahmet hocanın kazanmak üzerine kurdukları oyun planları tutmadı.

Kalesinde 89. dakikada golü görmemiş olsaydı, mücadelede kazanmaya yaklaşan taraf K.Kaymaklı idi.

T.Ocağı’nın kazandığı serbest atışta savunmadaki adam paylaşımından yapılan hata kalelerinde gol olmasına neden oldu.

Mücadelede uzatmalarda oyunda üstün olan taraf T.Ocağı başka gol bulamadı. K.Kaymaklı son bölümde kontra ataklardaki pozisyonlarda başarısızdı. Müsabakanın sonunda iki takım da hak ettikleri oyunun karşılığı olan birer puanı almış oldu.

Çok soğuk havada ve düşük tempoda futbol oynandı. İki takım da birbirinden üstün değildi. Oyuncular kontrollü ve “garanti” oyunu tercih yaptılar, risk almadılar.

Son bolümde T.Ocağı kazanmak için fazla adamla hücum yaptı ancak K.Kaymaklı savunmasını hiç bozmadı. İki takım da saha içinde birşey üretmek için çalıştı ve soğuk havada maçı izlemeye gelen taraftarlara 4 gol izlettiler.

K.Kaymaklı’da saha içi organizasyonunda maça başlayan oyuncularının mevkilerinde değişiklik gözümden kaçmadı. Özellikle Berkem orta sahada görev aldı, orta sahadaki oyuncuların yokluğunda Berkem’i görmeye alışık olmadığımız mevkide oynadı.

Takım savunmasına katkısı etkiliydi. Hücuma katkı sağlayamadı. Müsabaka boyunca K.Kaymaklı’nın final paslarındaki başarı oranı düşüktü. Organize oldukları zaman başarılı oldular. Buldukları ikinci gol böyle oldu.

T.Ocağı müsabakada 1 oyuncu değişikliği yaptı. Teknik heyet değişikliğe gerek duymadı. Müsabakada bireysel performans olarak T.Ocağı’ndan Doğukan ve K.Kaymaklı’dan Bahadır Göçben’i beğendiğimi söyleyebilirim.

Sonuç olarak iki takım da kazanmak istedi ancak başarılı olmadılar. Maç, kardeşçe ve dostça son buldu.

Hakem Utku Hamamcıoğlu 48’inci dakikada Remzi’nin pozisyonunda yardımcı hakem Engin Akkagün’den önce ofsayt kararı verdi. Bu pozisyonda Ocak gole giderken, yardımcısının ofsayt bayrağını Utku hocanın düdüğünden sonra kaldırdığı dikkatimizden kaçmadı. Benim düşüncem pozisyonda ofsayt yoktu.

 Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı