Diğer SporlarSpor

Plajda hentbol heyecanı başladı 
TURNUVA BUGÜN BİTİYOR: Hentbol Federasyonu ile Esentepe Belediyesi iş birliğinde yapılan bu yılın ilk plaj hentbol turnuvası Esentepe Halk Plajı’nda start aldı. 90 kadın ve 116 erkek sporcu olmak üzere 206 hentbolcunun yer aldığı turnuva bugün sona erecekHENTBOL (3) copy

Hentbol Federasyonu ile Esentepe Belediyesi iş birliğinde yapılan bu yılın ilk plaj hentbol turnuvası Esentepe Halk Plajı’nda başladı. Toplamda 206 sporcunun mücadele ettiği turnuvada 90 kadın ve 116 erkek sporcu bulunuyor.

Yıldız Kadınlarda 46 sporcu, Yıldız Erkeklerde 33 sporcu, Büyük Kadınlarda 44 sporcu ve Büyük Erkekler kategorisinde ise 83 sporcu mücadele ediyor. Esentepe Efsane Kulübü’nün, Hırvatistan Milli Takımı’nda yer alan 3 kadın hentbolcuyu turnuvaya dahil etmesi turnuvanın daha fazla ilgi çekmesine neden oldu. Hırvatistan milli sporcularının sergiledikleri performans da büyük beğeni kazandı.

Dün 34 karşılaşmanın oynandığı turnuvaya toplamda 30 kulüp katıldı. Karşılaşmalarda ilk gün 6 hakem ve 1 gözlemci görev yaptı. Turnuva, 24 Temmuz Pazar günü tamamlanacak.

Başa dön tuşu