Diğer SporlarSpor

Piste zafer YDK ve Kurtuluş’un







Liselerarası Atletizm Biriciliği tamamlandı




SUDE’DEN YİNE REKOR

Liselerarası Atletizm Birinciliğinde finaller tamamlandı v kızlarda Kurtuluş Lisesi, erkeklerde Yakın Doğu Koleji şampiyon oldu. Kızlar gülle atmada Yakın Doğu Koleji sporcusu Sude Kadıoğlu elemelerin ardından finallerde de rekor kırdı. Sude 12.29’lluk atışı ile kendi rekorunu geliştirerek son yılların bu daldaki en başarılı sporcu olduğunu gösterdi



Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen Liselerarası Atletizm Biriciliği’nde finaller tamamlandı.
Lefkoşa Atatürk Stadı tartan pistinde gerçekleşen şampiyonada kızlarda Kurtuluş Lisesi büyük bir çekişme sonunda Yakın Doğu Koleji’ni 5 puan farkla geçerek şampiyon olmayı başardı.
Erkeklerde ise şampiyonanın favorisi Yakın Doğu Koleji en yakın rakibine 69 puan fark atarak şampiyon oldu.

Sude’den yine rekor

Kızlarda Gülle Atmada Yakın Doğu Koleji sporcusu Sude Kadıoğlu elemelerin ardından yeni bir rekor daha kırdı.
Sude 12.29’luk atışı ile kendi rekorunu geliştirerek son yılların bu daldaki en başarılı sporcu olduğunu gösterdi.

Takım klasmanı

Kızlar:

1.Kurtuluş Lisesi (569)
2.Yakın Doğu Koleji (564)
3.Namık Kemal Lisesi (435)
4.The Amerikan Kolej (421)
5.Lefkoşa Türk Lisesi (409)
6.Bekirpaşa Lisesi (272)
7.19 Mayıs TMK (269)
8.Güzelyurt TMK (239)

Erkekler:

1.Yakın Doğu Koleji (871)
2 The Amerikan Kolej (802)
3.Kurtuluş Lisesi (752)
4.H.Sultan İ.Koleji (721)
5.Lapta Yavuzlar Lisesi (716)
6.Erenköy Lisesi (656)
7.Sedat Simavi E.M.Lisesi (651)
8.Lefkoşa Türk Lisesi (614)

Dereceler

Kızlar:

Gülle Atma
1.Sude Kadıoğlu Yakın Doğu Koleji 12.29 (Rekor)
2.Ayşe Eldem Yılmaz Namık Kemal Lisesi 10.17
3.Buse Gezici Kurtuluş Lisesi 10.14

200 m

1.Şerife Akkuş Kurtuluş Lisesi 27.70
2.Zinaida Pavalachi Güzelyurt TMK 28.56
3.Ayşegül Karadağ Lefkoşa Türk Lisesi 28.61

800 m

1.Ceren Rüstemoğlu Kurtuluş Lisesi 2:37.00
2.Derya Dağdelen Lefkoşa Türk Lisesi 2:50.24
3.Duygu Ağcabay Bekirpaşa Lisesi 2:54.32

300 m Engelli

1.Selvihan Dural The American College 50.40
2.Gizem Varan Lefkoşa Türk Lisesi 51.09
3.Nuray Tok Kurtuluş Lisesi 51.64

Uzun Atlama

1.Petek Öztürk Yakın Doğu Koleji 4.74
2.Bilin Akgürgen Kurtuluş Lisesi 4.67
3.Sefa Nur Şahin Namık Kemal Lisesi 4.48

Yüksek Atlama

1.Ayben Arapoğlu Yakın Doğu Koleji 1.50
2.Diana Gültuna 19 Mayıs TMK 1.30
3.Diana Gültuna 19 Mayıs TMK 1.30

Cirit Atma

1.Kıymet Su Güçlüsoy The American College 24.35
2.Dudu Hidayet Yakın Doğu Koleji 22.62
3.Dilan Laçin Namık Kemal Lisesi 21.32

Disk Atma

1.Sude Kadıoğlu Yakın Doğu Koleji 28.81
2.Dilan Laçin Namık Kemal Lisesi 26.25
3.Buse Gezici Kurtuluş Lisesi 24.68

İsveç Bayrak

1.Kurtuluş Lisesi 2:31.83
2.Yakın Doğu Koleji 2:39.60
3.Lefkoşa Türk Lisesi 2:44.02

ERKEKLER:

3000 m

1.İlyas Bucak Sedat Simavi E.M.Lisesi 10:13.66
2.Casim Hekimoğlu Hala Sultan İlahiyat Koleji 10:55.31
3.Hasan Yönlüer Yakın Doğu Koleji 11:04.61

Sırıkla Atlama

1.Hasan Sadrazam Avkat Yakın Doğu Koleji 3.40

800 m

1.Osman Sadetoğlu Yakın Doğu Koleji 2:10.53.00
2.Taylan Ağırtaş Lapta Yavuzlar Lisesi 2:13.58.00
3.İbrahim Safa Hala Sultan İlahiyat Koleji 2:14.41

ÜÇ Adım Atlama

1.Saffet Günay Özmenek The Amerikan College 12.01
2.Onur Konuguş Kurtuluş Lisesi 11.85
3.Aykut Fidansoy Yakın Doğu Koleji 11.51

İsveç Bayrak

1.The Amerikan Kolej 2:05.64
2.Yakın Doğu Koleji 2:09.71
3.Hala Sultan İlahiyat Koleji 2:14.00

Disk Atma

1.Hasan Kavuzkoz Lefke Gazi Lisesi 41.79
2.Erinç Kuraner Sedat Simavi E.M.Lisesi 35.80
3.Hasan Sadrazam Avkat Yakın Doğu Koleji 34.38









Başa dön tuşu