Petekkaya UKÜ’deydi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Nisan 14, 2024
Magazin

Petekkaya UKÜ’deydi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Kütüphane Müdürlüğü ile Kütüphane Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği 49. Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde tiyatro ve dizi oyuncusu Erkan Petekkaya’yı konuk etti

Sevilen oyuncu Petekkaya oyunculuğunun yanı sıra özel hayatı ile ilgili merak edilen soruları da samimiyetle yanıtladı


“Serseri”, “Beyaz Gelincik” ve “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” gibi dizilerde canlandırdığı roller ile ün kazanan ve şu anda “Dila Hanım” dizisinde oynayan Petekkaya, Çevik Uraz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşide UKÜ’lü hayranları ile buluştu.
Eğlenceli bir sohbet ortamında geçen söyleşide Erkan Petekkaya, oyunculuğunun yanı sıra özel hayatı ile ilgili de merak edilenleri yanıtladı.

Rahat ve samimi tavırlarıyla dikkat çeken Erkan Petekkaya konuşmasının başında üniversite öğrencileri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve bu söyleşi sayesinde üniversite yıllarını hatırladığını, tekrar öğrenci olmak istediğini söyledi.
Üniversitede burslu okuyan öğrencilerin sayısını merak eden Petekkaya, çok sayıda öğrencinin el kaldırmasının ardından, “Bu çok güzel bir olay. UKÜ’yü tebrik ediyorum, bu kadar burslu öğrenciye hizmet verdiği için. Sizler öğrenci olarak yaşadığınız bu özel ve güzel yılların kıymetini bilin” dedi. 

Oyunculuğu seçmesini “Sevdim bu işi” diyerek açıklayan Erkan Petekkaya, pilot olmak istediğini fakat bir gün tesadüfen tiyatro sahnesine çıkmasıyla büyülü bir hisse kapılıp, o günden sonra da o duyguyu takip ettiğini söyledi. Oyunculuk hakkında konuşmasını sürdüren Petekkaya, “Eğer siz mutsuzsanız hiçbir şekilde yapılamayacak bir meslek; çünkü siz mutsuz olursanız seyirci de mutsuz oluyor” dedi. Tiyatroyu, televizyon dizilerine tercih ettiğini belirten ünlü oyuncu, “Bir tiyatro oyuncusunun gözlerindeki o ışıltıyı dizi çekimlerinde görmek mümkün değil” diyerek tiyatronun önemine vurgu yaptı.

Dizi sektöründe başarılı işlere imza atan Erkan Petekkaya bunun sırrını şu sözlerle açıkladı: “Yaptığınız işe saygı duyuyorsanız ve ona inanıyorsanız başarılı olmak zor değil. İşinizi severek yaptığınızda tüm zorluklarla başa çıkabilirsiniz. Ben belirli bir şöhrete sahip olduktan sonra aileme daha çok bağlandım. Onlar olmasa dağılabilirdim. Hepimiz insanız, hatalarımız olabilir ancak önemli olan o hataları tekrarlamamak. Aile kavramına inanan insanlardanım. İyi bir eşim ve güzel bir evladım var. İnsanı ayakta tutan ve başarılı olmasındaki en büyük etkenlerden birisi de ailesi ve iyi bir evliliktir.”

Öğrencilik yıllarında çok kitap okuduğunu da anlatan Erkan Petekkaya, özellikle oyunculuk hakkında yeterli bilgiye sahip olmak için çeşitli kitaplar okuduğunu ve o yıllardan kalan iki dev kütüphanesi olduğunu belirtti.

Söyleşinin sonunda ünlü oyuncuya katılımından dolayı UKÜ Kütüphane Müdürü ve Kütüphane Kulübü Danışmanı Gülten Sala Lay tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar