Dünya

Pegasus Havayolları’ndan açıklama


Pegasus Havayolları’na ait PC 1135 uçuş numaralı yolcu uçağı İstanbul-Paris seferi sırasında teknik bir arıza nedeniyle Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’e zorunlu iniş yaptı.

Açıklamada, “Pegasus Hava Yolları’na ait PC1135 nolu Boeing 737-800 tipi AMP tescilli İstanbul Sabiha Gökçen – Paris Orly uçağımızda, uçuş sırasında bir misafirimizin çantasında bulunan elektronik sigara alev almıştır. Pilotlarımızın yolcu güvenliğini gözeterek aldıkları tedbir sonucu, söz konusu uçağımız Zagreb Havalimanı’na iniş yapmıştır. Uçakta bulunan bütün misafirlerimiz güvenli bir şekilde uçaktan indirilmiş olup, hiçbir misafirimizin herhangi bir sağlık problemi bulunmamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

İlgili haberde konu edildiği gibi uçaklarının Zagreb’e iniş yapmasının motor arızasıyla kesinlikle ilgisi olmadığı aktarıldı.

Euronews’in ulaştığı Aurelien Denizeau isimli uçakta bulunan yolcu tahliyenin ardından yaptığı açıklamada, uçuş sırasında yolcular arasında elektronik sigara nedeniyle duman çıktığı iddiasıyla tartışma yaşandığını ve bazı yolcuların ise uçuş sırasında uçağın motorundan gürültü geldiğini duyduklarını söylediklerini aktardı.

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan 13:45’te kalkan uçağın 16:30’da Paris Orly Havaalanı’na inmesi bekleniyordu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı