Pavlos Pavlikkas soygunla suçlanıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Kasım 30, 2022
KıbrısManşet

Pavlos Pavlikkas soygunla suçlanıyor

pavlos pavlikkass

Mağusa’da Ekim ayında Emtaş Kuyumcu’dan çalışan 136 bin TL değerindeki altınlarla ilgili bir buçuk ay sonra Kıbrıslı bir Rum tutuklandı

 

Nadire BAHADİ


Mağusa’da Ekim ayı içerisinde Zafer Anıtı İş Merkezi’nde faaliyet gösteren “Emtaş Kuyumcu” isimli işyerini açarak çelik kasa içerisindeki 136 bin TL değerindeki altınların çalınması ile ilgili 1 kişi tutuklandı. Altınları çaldıktan sonra kayıplara karışan hırsızlar ile ilgili bir süreden beri soruşturma yürüten polis kuyumcu hırsızlığına karıştığı gerekçesi ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi vatandaşı Pavlos Pavlikkas dün Metehan Kara Giriş Kapası’ndan KKTC’ye geçiş yaptığı esnada tutukladı. Zanlı Pavlikkas “Bina açma”, “Kasti hasar” ve “Sirkat” suçlamalarıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Mahkeme, zanlı Pavlikkas’ın soruşturma amacı ile 3 gün tutuklu kalmasına karar verirken, polis suçla bağlantısı olduğunu tespit ettiği 3 kişi ve olayda kullanılan 2 aracın peşinde.

 

Metehan’da tutuklandı

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Raif Safa mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Pavlos Pavlikkas’ın 22 Ekim – 24 Ekim tarihleri arasında Mağusa’da Zafer Anıtı İş Merkezi’nde bulunan ve işletmeciliğini Ahmet Taş’ın yaptığı “Emtaş Kuyumcu” isimli iş yerinin batı kısmında bulunan duvara 45×45 cm ebatlarında delik açıp içeriye girdiğini açıkladı. Safa, zanlının küçük oda içerisinde bulunan 2 adet çelik kasayı kırıp hasara uğrattıktan sonra kasa içerisinde bulunan toplam 136 bin TL değerindeki muhtelif altınları sirkat ettiğini bildirdi.  Zanlı Pavlikkas’ın ve olayda kullanılan EBH 514 plakalı aracın olay yerinde bulunan kamera görüntüleri ile tespit edildiğini belirten Safa, zanlının 16 Aralık tarihinde saat 12:30’da Metehan Kara Giriş Kapısından EBH 514 plakalı aracı ile KKTC’ye giriş yaptığı esnada tespit edildiğini açıkladı. Safa, suçla bağlantısı olduğu tespit edilen 3 kişi ile olayda kullanılan 2 aracın arandığını belirterek, çalınan altınların ise henüz bulunamadığını kaydetti. Zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın yeni başladığını belirten Safa, Rum Pavlos Pavlikkas’ın 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

Tutuklu kalacak

Mağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla, zanlı Pavlos Pavlikkas’ın soruşturma amaçlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar