Patikadan beter - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Nisan 17, 2024
Kıbrıs

Patikadan beter

Patikadan beter

Geçitkale ve Yıldırım köylerini birbirine bağlayan yol artık kullanılamaz duruma geldi. Yol içerisinde bulunan çukurlar kazalara davetiye çıkarıyor.

Özellikle bölgeyi bilmeyerek trafik levhalarını takip ederek bu yola giren vatandaşlar, kaza tehdidi ile karşı karşıya kalıyor.  Yolun dar ve tek aracı bile zor sığacak genişlikte olması tehlike arz ederken bu yola giren sürücüler “U dönüşü” yaparak geri dönmekte bile zorlanıyor.


Traktörler bile çukurlardan geçemiyor…
Tarlalarının Geçitkale ve Yıldırım köylerinin birbirine bağlayan bu yolda bulunması nedeniyle mecburen bu yolu kullanmak zorunda kalan üreticiler traktörlerle bile bu çukurlardan geçemiyor. 
Havadis’e konuşan Yıldırımlılar özellikle Geçitkale köyüne ulaşımı kısaltacak bu yolun bir an önce yapılmasını istedi.  

Biren: Komple olarak tamir edilmeli
Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Cemal Biren, belediye olarak yolda asfaltlama çalışmaların yaptıklarını ancak yolun komple olarak tamir edilmesi gerektiğini belirtti. Biren şu şekilde konutu:
“Bu yol Yıldırım ve Geçitkale arasındaki ulaşımı kısaltan bir yoldur. Biz belediye olarak asfaltlama çalışmaları yapıyoruz ancak komple olarak tamir edilmesi gerekir.”

Uzun: Yapılmasını istiyoruz

Yıldırımlı Hasan Uzun, Yıldırım’ı Geçitkale’ye bağlayan yolun yapılamasını istedi. Havadis’e konuşan Uzun, traktörlerin bile bu yolu kullanamaz durumda olduğunu söyledi ve şu şekilde konuştu:
“Çukurlarla dolu olan bu yol özellikle yolu bilmeyen vatandaşlar için büyük tehlike arz ediyor. Kış günlerinde sularla dolan çukurları fark etmeyen sürücüler bu çukurlara düşüyor ve kaza tehdidi ile karşı karşıya kalıyor. Yıllardır bu yol için tek bir çivi bile çakılmadı. Yolda bulunan köprüler bile yıkıldı.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar