Farkındalık yaratmak için yürüyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Kıbrıs

Farkındalık yaratmak için yürüyor

Farkındalık yaratmak için yürüyor

22 SENEDİR YÜRÜYOR… Pakistan doğumlu 57 yaşındaki KKTC vatandaşı Ahmet Abdulaziz, emekliye ayrıldıktan sonra ülkedeki toplumsal sorunlara dikkat çekmek için yürüyüş yapmaya başladı. Yaklaşık bir yıl önce Mağusa’dan Güzelyurt’ta 17 saate yürüyen Abdülaziz’in şimdiki hedefi aynı yolu 16 saate yürümek.  

Pakistan doğumlu 57 yaşındaki Ahmet Abdulaziz, toplumsal sorunlara farkındalık yaratmak adına bıkmadan usanmadan kilometrelerce yol yürüyor.  Yürüyüş yaparak topluma mesaj vermeye çalışan Abdulaziz, “Önemli olan hasta olmadan bir şeylerin farkına varmak” dedi.
Lefkoşa’dan Ercan Havaalanı tarafına dün 5 saatte yürüyerek gidip dönen Abdulaziz’in şimdiki hedefi ise daha önce on yedi saate yürüdüğü Gazimağusa Güzelyurt yolunu 16 saate yürümek.


Abdulaziz: 22 senedir yürüyorum
Emekli olduktan sonra yürüyüş yapmaya başlayan Ahmet Abdulaziz, 22 yıldır gerek hobi olarak gerekse şirketler sponsorluğunda yürüyüş yaptığını belirtti. Abdulaziz herkese yürüyüş yapmayı tavsiye etti ve şu şekilde konuştu:
“Benim bel fıtığım vardı. Bu nedenle yürüyüşe başladım. Daha önce Gazimağusa’dan Güzelyurt’ta kadar yürüdüm. Zaman zaman şirketler bana sponsor oluyor. Onlar sponsor olmadığında da ben yürüyüşümü yapıyorum. Her gün beş altı kilometre yol yürüyorum. Herkese yürüyüş yapmayı tavsiye ederim. Hasta olmadan önce sağlık için herkes yürümeli. Zaten tüm sağlık uzmanları da bunu tavsiye diyor.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar