Patates tarlada çürüyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Nisan 20, 2024
Kıbrıs

Patates tarlada çürüyor

Patates tarlada çürüyor

30 BİN TL ZARAR… Türkmenköy’de bulunan 10 dönümlük patates tarlasında ürünlerinin yüzde 25’i çürüyen geri kalan ürünlerinde bir gelişme göremeyen Hüseyin Dürüst sadece satamayacağı patateslerden 30 bin TL zarar etti

Türkmenköy’de patates üreticiliği yapan Hüseyin Dürüst’ün tarlasında bulunan patateslerin yüzde 25’i çürüdü. On dönümlük tarlada bulunan diğer patatesler ise ekimin üzerinden 3 ay geçmesine rağmen gelişmedi.
Havadis’e konuşan, Hüseyin Dürüst, tarlasındaki patateslerin çürüme nedeninin tohumdan kaynaklandığını iddia etti. Dürüst, “Her yıl yaptığımızı gibi bu yılda aynı şekilde patateslerimizi ektik. Ancak patateslerim şimdiden çürümeye başladı ve 3 ay geçmesine rağmen gelişmiyorlar” dedi. 


“Suladıkça çürüyor”
Dürüst, şu anda on dönümlük tarlasında bulunan patateslerin yüzde 25’nin çürüdüğü ve kalanların da çürümeye devam ettiğini kaydetti. Tarım Dairesi’nin ilgisizliğinden şikayet eden dürüst şu şekilde konuştu:
“Her suladığımda patatesler çürümeye devam ediyor. Her zaman nasıl bakımını yapıyorsam bu yıl da aynı uygulamayı yaptık. Bence çürümenin nedeni tohumdan kaynaklanıyor. Durumu Tarım Dairesi’ne bildirdim. Ancak Tarım Dairesi hatasını hiçbir zaman kabul etmiyor.”

“3 ay oldu, patatesler gelişmedi”
Ayrıca tarlasında çürümeyen patateslerinin üzerinden 3 ay geçmesine rağmen gelişmediğini söyleyen Dürüst şu ifadeleri kullandı:
“Tarlada kalan ve şu anda çürümeyen patateslerim de üzerinden 3 ay geçmesine rağmen hiçbir gelişim göstermedi. Tarım Dairesi suçu bize atmaya çalışıyor. Ancak biz bu konuda Tarım Dairesi’nin gelip tarlalarımızı yerinde incelemesini istiyoruz.”

Türkmenköy’de patates üreticiliği yapan Hüseyin Dürüst’ün tarlasında bulunan patateslerin yüzde 25’i çürüdü

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar