Diğer SporlarSpor

Paraşütçülerden çifte birincilik

Yamaç Paraşüt milli takım sporcularımız “Türkiye Yamaç Paraşüt Hedef  Şampiyonası”nda büyük başarı elde ettiler

Toplamda beş ayaktan oluşan, ikinci ayağının ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılan  “Türkiye Yamaç Paraşüt Hedef Şampiyonası” nın  son ayağı   Eskişehir İnönü’de  gerçekleştirildi.  10 takımın 63 yarışmacı ile katıldığı “Türkiye Yamaç Paraşüt Hedef Şampiyonası”nda  KKTC Hava Sporları Federasyonu ve Kıbrıs Alternatif  Sporlar Derneği Kulübü sporcuları Umut Akçıl, Cemal Direkci, Murat Mendeli, Mehmet Soykan ve Serhat Karaduman’dan oluşan yamaç paraşüt milli takımı bir başarıya daha imza koyarak ikincilik elde etti.

Nisan ayında başlayıp eylül sonu tamamlanan  “Türkiye Yamaç Paraşüt Hedef Şampiyonası” Genel Klasmanında beş etabın tamamında  derece elde eden  Umut Akçıl Ferdi sıralamada birincilik ve Cemal Direkci üçüncülükle şampiyonayı tamamlarken takım halinde ise  birincilik kürsüsünde yerlerini aldılar.

Ayrıca, iki sporcumuz Umut Akçıl ve Cemal Direkci Türkiye  yamaç paraşütü milli takımına seçilmiş olup önümüzdeki yıl Sırbistanda gerçekleşecek dünya şampiyonasına katılma ve ülkemizi temsil etme fırsatı yakalamış oldular.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı