Parasızlık hentbolu da vurdu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Haziran 13, 2024
Spor

Parasızlık hentbolu da vurdu

Parasızlık hentbolu da vurdu

Maddi sorunlar ve Beşparmak konusunda sıkıntılar yaşayan Hentbol Federasyonu Başkanı ve Yönetimi görevi bıraktığını açıkladı
Toprakçı ve Akyön, yaptıkları toplantıda devlet yetkilileri tarafından Türkiye Süper Ligi’nde mücadele eden Beşparmak için verilen sözlerin yerine getirilmediğine dikkat çekerek, maddi ve manevi tüm yükün sırtlarına bırakıldığı belirtti
Hentbol Federasyonu Başkanı Barış Toprakçı ve Yönetimi dün düzenledikleri basın toplantısı ile istifa ettiklerini açıkladı.
Federasyon lokalinde yapılan toplantıda Barış Toprakçı içinde bulundukları durum gereği istifanın kaçınılmaz olduğunu belirterek iki dönem yaptığı başkanlık görevini resmen bıraktığını duyurdu.
Yönetim olarak bu kararı uzun süre düşündüklerini belirten Toprakçı, Beşparmak ve maddi konularda yaşadıkları sorunlara ilaveten hakem konusundaki problemleri, istifalarının en büyük gerekçesi olarak gösterdi.   

Beşparmak’a verilen sözler tutulmadı


Barış Toprakçı’nın yanı sıra asbaşkan Mustafa Akyön, hentbol için büyük açılım olan Beşparmak’a gereken değer ve ilginin gösterilmediğini açıkladı.
Devlet tarafından verilen sözlerin tutulmadığına dikkat çekilirken geçtiğimiz yıl Süper Ligde 1 gol farkla Avrupa Kupaları’na katılamadıklarını hatırlatırdı. Akyön, tozpembe hayallerle girdikleri bu yolda yönetimin maddi ve manevi olarak yalnız bırakıldığını sonuçta pembe gidince ellerinde sadece toz kaldığını söyledi.
Maddi açıdan verilen sözlerin tutulmaması nedeniyle borçları kapatmak için bu yıl küme düşme pahasına takımın mütevazı bir kadro ile ligde mücadele ettiği belirtildi. 

Borç 38 bin lira, en büyük alacak devletten 

Toprakçı, Hentbol Federasyonu’nun 35’i hakemlere olmak üzere yaklaşık 38 milyarlık borcu bulunduğunu ancak alacaklarla görevi artıda kapatacaklarını duyurdu.
Federasyonunun en büyük alacağının devletten 2012 yılına ait dördüncü taksit olarak 22.5 bin lira olduğuna dikkat çeken Toprakçı, diğer alacakların ise kulüplerden olduğunu belirtti.

Ligler erteleme ile başlayacak

Bugün start alması planlanan 2012-2013 Yıldız Hentbol Ligi maçları ertelemeli başlayacak.
İstifa eden yönetim bu akşam kulüp ve hakemlerle toplantı yaparak en az bir hafta ertelenmesi gündemde olan lig konusunu taraflarla masaya yatıracak.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar