Paraların bir kısmını kumarda yedi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Paraların bir kısmını kumarda yedi

CHP, Cumhuriyet Halk Partisi

Kendini Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  KKTC danışmanı olarak tanıtıp 4 kişiyi farklı vaatlerle kandırarak yüklü miktarda paralarını çarpan Mehmet Algan aleyhindeki soruşturma devam ediyor

Devrim DEMİR

Kendini Türkiye’deki ana muhalefet Cumhuriyet Halk Partisi’nin  (CHP) KKTC danışmanı olarak tanıtan ve mart-Nisan aylarında 4 kişiyi dolandırarak yüklü miktarda parayı cebine indiren Mehmet Algan, aleyhindeki soruşturma devam ediyor.

2 kişiyi Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti’nden iş kurmalarına ön ayak olacağı vaadiyle 8 bin 500 Euro, 19 bin 600 TL ve 2 Suriyeliyi’de KKTC vatandaşı yapacağı vaadiyle kandırıp 33 bin Euro parayı cebine indiren Mehmet Algan işlediği suçları itiraf etti.


Algan, ek tutukluluk talebiyle dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan,  zanlının soruşturma maksatlı 4 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Paralar ortada yok

Polis çavuşu İbrahim Kunt olayla ilgili bulguları aktardı. Kunt zanlı Mehmet Algan’ın Mart – Nisan 2017 tarihleri arasında işlenen suçlarla ilgili tutuklandığını anımsattı.

Kunt, zanlının kendisini Kıbrıs’ta Cumhuriyet Halk Partisi danışmanı olarak tanıttıktan sonra iki kişiyi kendilerine TC Yardım Heyetinden iş kurmalarını sağlamak maksadı ile kredi çıkaracağını söyleyerek 8 bin 500 Euro ve 19 bin 600 TL nakit parayı sahtekârlıkla aldığını ve hiçbir başvuru yapmadığını kaydetti.

Polis,  zanlının ayrıca 2 Suriyeliyi kendilerini KKTC vatandaşı yapacağı vaadi ile kandırdıktan sonra 33 bin Euro paralarını sahtekârlıkla aldığını belirtti.

Polis, alınan 3 günlük tutukluluk süresinde zanlının gönüllü ifade verdiğini belirterek, paraların bir kısmını kumarda harcadığını itiraf ettiğini söyledi.

Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, Algan’ın soruşturma maksatlı 4 gün daha poliste tutuklu kalması talebinde bulundu.

 

mehmet-algan

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar