Seyahat

Paket Turlar ile Kıbrıs’ta Gezilecek 11 Yer


Daha önce Kıbrıs’a hiç gelmemiş ya da gelmiş ancak detaylı olarak gezme fırsatı bulamamış olanlara özel paket turlar ile ya da yalnız başınıza gezmeniz ve görmeden dönmemeniz gereken 11 yeri tek yerde topladık. Kıbrıs tatil seçenekleri arasında popüler olan bu yerleri gördükten sonra etkileneceğinize eminiz. İşte o yerler…

1.Surların İçi, Lefkoşa

Lefkoşa’daki ilk yerleşim yeri olarak kabul edilen bölgenin çevresinde bulunan yarı çembere benzeyen surlar Kıbrıs gezisinde mutlaka görmeniz gereken bir alan. Surların içinde aynı zamanda görülecek birçok tarihi eser ve yapı da bulunuyor.

 Lefkoşa Surlariçi

2.Apostolos Andreas Manastırı, Karpaz

İsa’nın havarilerinden biri olarak kabul edilen Andreas adına yapılan bu manastır, yanından su çıkması ve tarihteki önemi nedeniyle bugün bile Hristiyanlar tarafından yoğun bir şekilde ziyaret ediliyor.

 Apostolos Andreas Manastırı

3. Altınkum Plajı, Karpaz

Kıbrıs’ın en güzel plajlarından biri olan Altınkum’da günün yorgunluğunu atabilir ve doğa ile iç içe bir tatil yapabilirsiniz. Akdeniz’in masmavi sularında yüzebilirsiniz.

 Altınkum

4. Salamis Harabeleri, Mağusa

Eski zamanlarda Kıbrıs’ın başkenti olan Salamis, bugün harabeleri ile Kıbrıs gezi rehberinin en güzel noktasını oluşturuyor. Tiyatrodan jimnastik salonuna harabelerin içini gezerken o günkü ihtişamı hissedeceksiniz.

 Salamis Harabeleri

5. St. Barnabas Manastırı, İskele

Hristiyanlığı yaymada önemli bir yeri olan St. Barnabas için yapılan bu manastır 477 yılından beri ayakta duruyor ve mutlaka görülmeyi hak ediyor. İçi ve dışının mimarisi ile etkileneceksiniz.

St Barnabas Manastırı
St Barnabas Manastırı

6. Lala Mustafa Paşa Camii, Mağusa

St. Nicholas Katedrali olarak bilinen bugünkü adıyla Lala Mustafa Paşa Camii Kıbrıs’ın en güzel mimarilerinden biridir. Lüzinyanlılar tarafından yapılmıştır.

 Lala Mustafa Paşa Cami

7. Doğa ve Arkeoloji Müzesi, Güzelyurt

Bölgede çıkarılan arkeolojik eserlerin sergilendiği Doğa ve Arkeoloji Müzesi’nin yanında Aziz Mamas kilisesi bulunuyor. Bu iki yeri de görmenizi öneriyoruz.

 Doğa ve Arkeoloji Müzesi

8. Aziz Mamas Kilisesi, Güzelyurt

Müzenin yanında olan bu yer mimarisi ile görenleri kendine hayran ediyor. Bizans döneminden günümüze ulaşan bu yapı, Kıbrıs’ta hala kullanılan kiliseler arasında yer alıyor.

Aziz Mamas Kilisesi
Aziz Mamas Kilisesi

9. Girne Yat Limanı, Girne Merkez

Kıbrıs turlarının en popüler yerlerinden biri olan Kıbrıs yat limanı da gezebileceğiniz turistik noktalardan biri. Limandaki kafe ve restoranlarda vakit geçirebilirsiniz.

 Girne Yat Limanı

10. Girne Kalesi, Girne

İçindeki eserler ve büyüklüğü ile kaleyi tam anlamıyla gezmek için en az bir gününüzü ayırmanız gerekiyor. Girne Kalesi de görülmeye değer noktalar arasında bulunuyor.

Girne Kalesi
Girne Kalesi

11. Bellapais Manastırı, Girne

Girne’de gezebileceğiniz popüler yerlerden biri de Bellapais Manastırı’dır. Beşparmak Dağları’nın yamacında olan bu manastırın çevresi de oldukça şirin bir bölgedir.

 

Bellapais Manastırı
Bellapais Manastırı


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı