Ekonomi

Pahalılığa Toptan Çözüm!

Yükselen gıda fiyatlarına karşı Lemar Süpermarketleri toptan alımlarda yüzde yirmi indirim sunuyor.


Yükselen gıda fiyatlarına karşı Lemar Süpermarketleri toptan alımlarda yüzde yirmi indirim sunuyor.

Temmuz ayından itibaren yükselen gıda fiyatları, vatandaşın belini bükmeye devam ediyor. Lemar Süpermarketleri pahalılığa çözüm olarak toplu alım kampanyası başlattı. Tüm ürünlerde, aynı barkodlu üründen 5 tane alana 1 tane de bedava verilen kampanya, %20 indirim olanağı sağlıyor.

Döviz krizi başladığından beri çeşitli marketlerde kampanyayı test ettiklerini belirten, Lemar Süpermarketleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sorun “ Test başarılı olduktan sonra, kampanyayı tüm marketlerimize yaydık. Halk özellikle ton balığı, bolibif gibi konservede satılan ve uzun süre ömrü olan ürünlere, benzer olarak makarna ve bakliyat gruplarında, bunun dışında kola,soda,bira vs… gibi meşrubatlara, kedi köpek mamalarına, cips – çerez gibi atıştırmalık ürünlere ve şaraplara büyük ilgi gösteriyor. Özellike yılbaşı yaklaşmaya başlayınca ofis ve ev partileri için çok sayıda şarap satmaya başladık. Küçümsenemeyecek oranda da bir ticari müşteri portföyümüz oluştu. Bakallar, cafe-restaurantlar ve diğer bu tür işletmeler kampanyamızdan çok yararlanıyor.  Ticaret Odası indirim kampanyasına iştirak etmemizi rica etmişti, biz katılmakla beraber, 5+1 alan vatandaşlarımıza %20 indirim vermeyi uygun gördük. Bu denli bir ilgi olması ve böyle zor bir dönemde halkımızın yanında olabilmek bizi ayrıca mutlu ediyor” dedi.

Tasarrufun boyutu ile de ilgili örnek veren Sorun: “Örneğin, bir bebek bezi bugün 30-50 TL arasında değişmektedir. 5+1’den yararlandığınız zaman yine 30-50 TL arasında tasarruf edebiliyorsunuz veya tuvalet kağıtlarında yine benzer olarak 25-30 TL’lere varan indirimden yararlanabiliyorsunuz” dedi.

Tasarlanması ve uygulanması açısından oldukça zor bir kampanya olduğunu belirten Sorun, “ Daha önce KKTC’de görülmemiş bir kampanya ve bizde bu kadar ilgi göreceğini tahmin edemezdik. İlk bir kaç günde stok yetiştirmekte zorlandık. Şu anda herhangi bir Lemar Süpermarket şubesine girdiğinizde, hangi ürünü seçerseniz seçin, 5 tane aldığınızda 1 tane de bedava alabilirsiniz, yani tüm ürünlerde %20 indirimimiz bulunmaktadır” şeklinde sözlerine devam etti.

5+1 kampanyası, 16 Lemar Süpermarket şubesinde, terazi barkodlu ürünler, ağır alkol, sigara, gazete ve kontör hariç tüm ürün gruplarında devam ediyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı