EğitimYaşam

Özyiğit, Rauf Denktaş Üniversitesi’ni ziyaret etti


Rauf Denktaş Üniversitesi 2018-2019 öğretim yılına Eylül ayında düzenlemiş oldukları, Temel Bilimler Hazırlık Programı ile Surlar İçi kampüsünde başladı

Bu süreçte öğrencilerin İngilizce, matematik ve bilgisayar bilgileri daha ileriye götürülerek, 1 Ekim tarihinde yeni öğretim yılına hazır bir şekilde başladılar. Rauf Denktaş Üniversitesi’ndeki gelişmeleri yerinde görmek üzere Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit Üniversite’yi ziyaret etti. Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’i Üniversite’de, Rauf Denktaş Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Rauf Denktaş, Mütevelli Heyeti Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Kaan, Rauf Denktaş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak ve Öğretim Üyeleri karşıladı. Ziyaret süresince Üniversite’nin alt yapısı, kütüphane, amfi, derslikler ve öğretim ekipmanları Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’e tanıtıldı.

Ayrıca Bakan Üniversite’nin çevresini balkondan da izleme fırsatı bularak Mütevelli Heyet Başkanı Rauf Denktaş’tan Üniversite’nin, Lefkoşa Surlar İçindeki gelişme planı ile ilgili de bilgi aldı. Bilahare, Rektör Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı ile Mütevelli Heyet Başkanı Rauf Denktaş ve Öğretim Üyelerine bir sunum yaparak, kaliteli eğitim verilmesi adına Üniversite’de atılan adımlarla ilgili detaylı bilgi verdi. Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak, Rektörlük kademesinde bir tüzük çerçevesinde kurulan Kalite Komisyonunca yürütülen öğrenci ders değerlendirme ve genel memnuniyet anket sonuçlarını paylaşarak, Üniversite’de öğrenci memnuniyetinin en üst seviyede olduğunu vurguladı. Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Rauf Denktaş Üniversite’sini yerinde ziyaret edip, görüp ve duyduklarından son derece memnun olduğunu belirterek, Rektör Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak’a yeni öğretim yılında başarılar diledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı