Kıbrıs

Özyiğit: Protokolün imza tarihi son ana kadar sır gibi saklandıToplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, TC – KKTC İktisadi ve Mali İş Birliği Anlaşması’nın bugün imzalanacağını halkın ve meclisin Anadolu Ajans’tan öğrendiğini belirterek bu duruma tepki koydu.

Özyiğit,  “Protokolle ilgili önceden bilgi verilmediği ve imzalar atılana kadar da açıklama yapılmadığı için içerikle ilgili görüşlerimizi daha sonra detaylı incelemenin ardından yapacağız” dedi.

Özyiğit’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“KKTC- TC İktisadi ve Mali İş Birliği Anlaşması’nın bugün imzalanacağı önce Anadolu Ajansı (AA) tarafından duyuruldu, ardından da protokol öğle saatlerinde imzalandı. Özetle kendi geleceğimiz ile ilgili bir programı halkımız ve meclisimiz AA’dan öğrenmiş oldu.

Hükümetin hem içeriği, hem de protokolün imza tarihini son ana kadar sır gibi saklamasının nedeni ne olabilir sorusunu halka bırakıyorum.

Protokolle ilgili önceden bilgi verilmediği ve imzalar atılana kadar da açıklama yapılmadığı için içerikle ilgili görüşlerimizi daha sonra detaylı incelemenin ardından yapacağız ama şu an için söyleyebileceğim sadece tek bir şey var:

Bu halkın yıllarca kendi ayakları üzerinde duran bir yapıya sahip olmamasının, eğitim sağlık altyapılarının yetersiz olmasının, ormanlarımızı mahveden yangınları önleyici adımları bile atamayışımızın altında tam da bu ciddiyetsiz yönetim anlayışı yatmaktadır.”

 
Başa dön tuşu