KıbrısManşet

Özyiğit: Kıb–Tek’i seçimlere alet etmeyinTDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit seçim yasaklarının başlamasına sayılı günler kala Kıb-Tek’te 100’ün üzerinde personele terfi ve atama hazırlığı yapıldığını belirtti.
TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında “Kıb Tek’te 100’ün üzerinde personele terfi ve atama verilmesi için hazırlık yapıldığı ve konuyla ilgili yarın toplantı yapılmasının gündemde olduğu belirtilmekte. Öyle görünüyor ki, seçim yasaklarının başlamasına sayılı günler kala terfi, atama ve menfaat dağıtarak seçime girme anlayışı yeniden hortlamış görünüyor.” ifadelerini kullandı.Açıklama şöyle:

Kıb Tek’te 100’ün üzerinde personele terfi ve atama verilmesi için hazırlık yapıldığı ve konuyla ilgili yarın toplantı yapılmasının gündemde olduğu belirtilmekte.

Öyle görünüyor ki, seçim yasaklarının başlamasına sayılı günler kala terfi, atama ve menfaat dağıtarak seçime girme anlayışı yeniden hortlamış görünüyor.

İsimler değişse de anlayış değişmiyor.

Sn. Sucuoğlu ile hükümetini şimdiden uyarıyorum.

Kıb–Tek’i seçimlere alet etmeyin.

Bu partizanca tavırdan bir an önce vazgeçin.

Üstelik münhal ilan edildiğinde kimlerin nerelere atanacağını sağır sultan bile duymuşken.

Seçimden sonra atamalar için normalde uygulanan prosedürü yeni hükümet uygulasın. Yani atama başvurusunda bulunanlar için amirleri tarafından adaylarla ilgili bilgiler tek tek terfi komitesinde görüşülsün ve sonra adaylar sözlü mülakata çağrılsın.

İşin özeti adaletli ve şeffaf olunsun.

Yol yakınken bu yanlıştan bir an önce dönün.

Aksi takdirde bu partizanlığa en sert biçimde karşı duracağımızın bilinmesini isterim.

 

Başa dön tuşu