KıbrısManşet

Özkıraç: Teknecik Santrali susma noktasına gelmiştirEl-Sen Genel Başkanı Kubilay Özkıraç Teknecik’te bir buçuk günlük yakıt kaldığını açıkladı.

El-Sen Genel Başkanı Kubilay Özkıraç Teknecik’te bir buçuk günlük yakıt kaldığını açıklayarak Başbakan Faiz Sucuoğlu’na ülke gerçeklerine odaklanması çağrısı yaptı.
Açıklama şöyle:Şu an itibarı ile Teknecik Elektrik Santrali’nde bir buçuk günlük yakıt kalmıştır. Eğer Hükümet ve Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu bugün içerisinde yakıt getiren firmaya parasını ödemezse ülke karanlığa bürünecektir. Bu beceriksizliğin bedelini de halk ödeyecektir.

Buradan Başbakan Faiz Sucuoğlu’ na çağrımız ve tavsiyemiz, ülke gerçeklerine odaklanmasıdır.

Bu kaosu ortadan kaldırmak için gerekli adımları atsın, atılmasını sağlasın. Aksi taktirde içerisinden daha da çıkılmaz bir kaosla karşı karşıya kalacağız ve bunun da tek sorumlusu hükümet ile KIB-TEK yönetimi olacaktır.

Tekrar ediyoruz, şu anda yakıt gemisi Teknecik’ e yanaşmış, yakıtı boşaltmak için bağlanmış ancak parasını alamadığı için ilgili firma yakıt aktarmaya başlamamıştır.

Bir buçuk günlük yakıtın kaldığı Teknecik Santrali susma noktasına gelmiştir. Basiretsizlik yüzünden bu toplumun karanlıkta bırakılması kabul edilemezdir

 

Kubilay ÖZKIRAÇ

                                                                                                  El-Sen Genel Başkanı

Başa dön tuşu