Kıbrıs

Özkayım ve Kağan aleyhindeki soruşturma sürüyor


Evrim KAMALI

Girne’de uyuşturucu suçundan tutuklanan Asım Özkayım ile Melis Kağan dün ek tutukluluk talebi ile yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.Melis Kağan

Narkotik Şube’de görevli polis, mahkemede verdiği ifadede, zanlı Özkayım’ın Girne’deki evinde 31Ocak 2019 tarihinde yapılan aramada uyuşturucu madde içerdiğine inanılan ucu yanık sarma sigara, 3 gram hintkeneviri, 1 buçuk gram kokain ve yarım gram MDMA bulunduğunu söyledi.

Polis, zanlının ifadesinde uyuşturucu maddeleri 29 Ocak 2019 tarihinde polis tarafından aranan bir şahıs aracılığı ile güneyden ithal ettiğini itiraf ettiğini belirtti.

Yapılan soruşturmada suçla bağlantılı olduğu tespit edilen Melis Kağan’ın da tutuklandığını belirten polis, zanlının evinde yapılan aramada ise içerisinde uyuşturucu kalıntısı olan öğürücü, 4 adet uyuşturucu madde içerdiğine inanılan ucu yanık sarma sigara ve kokain kalıntısı bulunduğunu söyledi. Polis, zanlı Kağan’ın ifadesinde uyuşturucu maddeleri 29 Ocak’ta zanlı Özkayım’dan aldığını itiraf ettiğini belirtti.

Uyuşturucu maddelerin analize gönderildiğini, sonuçların henüz gelmediğini, alınacak ifadeler ve aranan bir kişi olduğunu kaydeden polis, zanlıların 2 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 2 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 Başa dön tuşu