Ozanköy, golcüsü Bekir ile güldü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Köşe Yazarları

Ozanköy, golcüsü Bekir ile güldü

Uzun müddet Telsim 1. Ligi zirve mücadelesini “tepede” sürdüren ancak, beklenmedik puan kayıplarıyla 24. hafta itibarı ile 43 puanlı lider Y.Boğaziçi’nin yedi,  40 puanlı ikinci Yalova’nın da dört puan gerisinde kalan Ozanköy sahasında Gönyeli ile karşılaştı. 34 puanla sekizinci durumda bulunan yılların Gönyelisinin, “iddiadan” uzak havada oynadıkları “formalite” karşılaşmasında, Ozanköy, golcüsü Bekir’in attığı gol ile Gönyeli’yi evine “eli boş” gönderdi.

İçinde bulundukları “ortam”, ilk devre boyunca takımların oyunlarına da yansıdı ve bu nedenle de ortaya, tatsız, tuzsuz ve pozisyonsuz bir futbol çıktı.
Karşılaşmanın ilk devresinde, tecrübeli oyunculardan oluşan Gönyeli, rakibine nazaran daha takım oyunu sergileme gayreti içerisinde idi. Berhun servis yapma özelliğine rağmen geri dörtlünün solunda “defansif” anlayışla oyuna katkı sağlamaya çalışırken, ikinci bölge oyuncuları da, üçüncü bölgede oynayan golcü Jacques ve Muhammet’e atılan kontra toplarla sonuca gitmeye çalıştı. Ancak final paslarının yetersizliği, az da olsa ortaya çıkan pozisyonların golle sonuçlanmasını önledi. Gönyeli, pozisyon “kısırlığı” yaşanan bu devrede Jacques’in ayağından ve Dalan’ın kafasından iki defa gole yaklaşabildi.
İlk devrede rakibine nazaran daha dağınık oyun sergileyen Ozanköy, hatlar arasındaki kopukluğun yanı sıra, organize atak düzenleyecek “beceri” sahibi oyuncuya sahip olamadığı için de, ileride yalnızları oynayan gol ayağı Bekir’e yeteri kadar servis yapamadı. İlk ciddi atağını yaptığı 31. dakikada Bekir’in ayağından sağladığı galibiyet golünü de organize ataktan değil, Nedim’in tek başına taşıdığı top sonucu kazandı.
İkinci devrede takımların oyun anlayışında bir değişiklik olmadı. Sadece, skoru korumak içgüdüsü ile geriye çekilen ve orta alanı kalabalık tutarak Bekir’e kontra top atmaya çalışan Ozanköy oyuncuları, daha fazla “gayretli” bir oyun sergilemeye başladı.  Skoru değiştirmek istemesi gereken Gönyeli’nin ise, “kazanma hırsında” bir değişiklik olmadı. Sadece, rakiplerinin oyunu kendi alanlarında kabul etmelerinden kaynaklan, “sonuçsuz-etkisiz” ve “skora” yansımayan cılız atak sayıları arttı. O kadar.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar