Beceriksizler - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 28, 2024
Köşe Yazarları

Beceriksizler

Süper Lig’e çıkma iddiası bulunan Gençler Birliği ile Mormenekşe takımlarının karşılaşmasında gol kaçırma rekoru kırıldı desem yeridir. Ev sahibi Gençler Birliği’nin ilk tehlikeli pozisyonu bulduğu maçta daha sonra Mormenekşe kontrolü elini geçirdi ve İskele deplasmanında 1-0 öne geçerek çok net de pozisyonlardan yararlanamadı.

Mormenekşe’nin deplasmanda oynamasına rağmen ilk 45 dakikada İskele’ye göre topu daha iyi kullanması, daha bilinçli oyun oynaması, göze hoş gelen futbolu da ortaya çıkardı. Ayağa paslarla oyun yönünü sürekli değiştiren ve Gençler Birliği kalesine baskı kuran Mormenekşe’de Mehmet Fuat ve Cemil 45 dakikada ön plana çıkan oyuncular oldu.
Mormenekşe’nin ilk 45 dakikadaki baskısı karşısında defansa gömülen Gençler Birliği oyuncuları ileride çoğalamayınca organize atak geliştiremedi. İlk devrede Gençler Birliği kalecisi Mustafa’nın çok net pozisyonlarda 3 kez gole izin vermediğini belirtmekte fayda var. Fayda var dedim çünkü Mormenekşe bu pozisyonları beceriksizliğinden harcadı, ikinci devrede de çok aradı.
İkinci devrede oyunun şekli değişti. Mormenekşe takımı çok adamla hücum yapan Gençler Birliği karşısında kendi yarı sahasına adeta hapsoldu. Abdullah ve Ahmet Orun ile çok net pozisyonlardan faydalanamayan Gençler Birliği, oyunun son anlarına kadar Mormenekşe kalesine gol için baskı kurdu ve son anlarda oyuna sonradan giren Görkem’le beraberlik golünü buldu.
İlk devre Mormenekşe’nin baskısı altında geçen maç ikinci devre Gençler Birliği baskısı şeklinde sürdü. Mormenekşe Gençler Birliği’nin çok adamla hücum yaptığı anlarda kazandığı toplarla tehlikeli ataklar geliştirse de ikinci gol bir türlü gelmedi. İki takımın kalecilerinin net pozisyonlarda gole izin vermediği maç 1-1 sonuçlanırken, beceriksiz futbolcular türbinlere gelen çok sayıda taraftara bol gollü bir karşılaşma izletemedi.
Futbolun atasözü olan “atamayana atarlar” kuralının işlediği maçta Mormenekşe ilk devreyi en az 3-0 üstün tamamlaması gerekirdi ancak beceremediler. İkinci devrenin başında boş kale yerine topu direğe nişanlayan Ahmet Demir’in pozisyonu sanırım Mormenekşe’nin bu maçta puan kaybedeceğinin habercisi idi ve öyle de oldu. İskele’nin son dakikalarda bulduğu beraberlik golü ile maç 1-1 tamamlandı fakat ev sahibi takım ikinci devrede ve özellikle son bölümlerde bulduğu net pozisyonlarla maçı bile kazanabilirdi.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar