Öyle Bir Listeye Girdi ki... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mart 1, 2024
Spor

Öyle Bir Listeye Girdi ki…

Öyle Bir Listeye Girdi ki...

Ünlü ekonomi dergisi Forbes, dünyanın en çok kazanan futbolcuları ve takımlarını açıkladı.
20 kişilik futbolcu listesinde Türkiye’den tek bir futbolcu yer aldı. Galatasaray’ın devre arasında kadrosuna kattığı Fildişi Sahilli Didier Drogba en çok kazanan futbolcular sıralamasında 10. Basamakta yer aldı. 35 yaşındaki oyuncunun yıllık toplam kazancı 17.8 dolar olarak gösterildi. Oyuncuların bütün yan gelirlerini de hesaba katarak oluşturulan sıralamaya göre Drogba’nın da kulübünden aldığı maaşı dışında Nike ve Pepsi gibi sponsor firmalardan kazandığı ücretler değerlendirmeye alındı.
Futbolcular sıralamasının zirvesinde Paris Saint Germain’in yıldız futbolcusu David Beckham yer aldı. Pek çok reklam ve sponsorluk anlaşması bulunan, futbol dışı gelirleri en çok olan oyuncu olarak bilinen 38 yaşındaki İngiliz yıldızın yıllık kazancı 50.6 milyon dolar olarak hesaplandı. İkinci sırayı 43.5 milyon dolar ile Real Madrid’den Cristiano Ronaldo’nun aldığı listede, Barcelona’nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi üçüncü sırada gösterildi.

Real, United’ı geçti
Takımlar sıralamsında ise son dönemlerde bu kategoriyi domine eden Manchester United sonunda geçildi. İspanyol devi Real Madrid 3.3 milyar dolar değer ile en değerli takım oldu. Real’in 2011-2012 sezonu gelirleri 650 milyon dolar olarak gösterildi.
İkinci sırayı alan Manchester United, 3.17 milyar dolar değer ile ikinciliği aldı. Üçüncü sırada ise bir başka İspanyol ekibi Barcelona bulunuyor. Barça’nın değeri 2.6 milyar dolar olarak hesaplandı. Real Madrid, Forbes dergisinin yaptığı araştırmada 1994’ten bu yana zirvede yer alan Manchester United’ı sollamayı başardı. Türk kulüpleri geçen yıl olduğu gibi ilk 20’ye giremedi.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar