Diğer SporlarSpor

Osman ve Mustafa’dan bronz madalyaAvrupa Gençler Bilardo Şampiyonası’nda mücadele eden bilardocularımız kürsüye çıktı

BİLARDODA İKİ ÜÇÜNCÜLÜK:

 “Gençler”de Osman Şanlısoy, “Öğrenciler”de ise Mustafa Alnar “10 Top” disiplininde üçüncü olarak bronz madalya kazandılar. İlk kez bir Avrupa Şampiyonası’nda oynama şansı yakalayan kızlardaki temsilcimiz Alara Gaffari ise sergilediği performans ile büyük beğeni topladı
Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımız Osman Şanlısoy ile Mustafa Alnar bronz madalya kazandı.Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) tarafından Arnavutluk’un Tiran kentinde gerçekleştirilmekte olan “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası’nda dün tamamlanan “10 Top” disiplini karşılaşmalarında oynadıkları ilk 5 karşılaşmadan galibiyet ile ayrılan sporcumuz Osman Şanlısoy “Gençler”de, Mustafa Alnar ise “Öğrenciler”de yarı finalde mücadele etme başarısı göstererek kürsüye çıktılar ve 3’üncülük madalyasının sahibi oldular.

Mustafa rakip tanımadı

 “Öğrenciler”de mücadele etmekte olan sporcularımızdan Mustafa Alnar “Avrupa Şampiyonası”ndaki performansı ile rakiplerinin korkulu rüyası oldu. Mustafa “10 Top” karşılaşmalarında sırası ile Çek rakibi Calvin Wasburn’6-2, Arnavut rakibi Alban Paja’yı 6-0, Alman Luca Menn’i ise 6-0 mağlup ederek adını “Çeyrek Final”e yazdırdı. “Çeyrek Final”de bu kez Polonyalı Szynon Blazei ile eşleşen Mustafa Alnar Polonyalı sporcuyu da 6-0’lık skor ile saf dışı bırakarak, “Yarı Final”e yükselme başarısı elde etti. Yarı Finalde yine bir Polonyalı sporcu Wiktor Zielisnki ile mücadele eden sporcumuz. Bu karşılaşmadan 6-4 mağlup ayrıldı.

Osman tutulamadı

 “Gençler”de mücadele eden sporcularımızdan Osman Şanlısoy  “10 Top” karşılaşmalarında adeta fırtına gibi esti. İlk karşılaşmasında Belaruslu rakibi Timofy Sereda’yı 7-6 mağlup eden Osman, ikinci turda sporcumuz Bilge Alaçam ile eşleşti. Bilge karşısında elde ettiği 7-5’lik galibiyet ile yoluna devam eden sporcumuz bu kez Arnavut rakibi Erea Shytaj’ı 7-4 mağlup etme başarısı göstererek adını “Çeyrek Final”e yazdırdı. Çeyrek Finalde İsviçreli rakibi Michael Schneider’e de şans tanımayan Osman’ın “Yarı Final”deki rakibi Rus Maksim Dudanet oldu. Güçlü rakibine 7-0  mağlup olmaktan kurtulamayan Osman 3’üncü gelerek madalya sahibi olan diğer sporcumuz oldu.

Alara Ayakta Alkışlandı

İlk kez bir Avrupa Şampiyonası’nda oynama şansı yakalayan kızlardaki temsilcimiz Alara Gaffari sergilediği performans ile büyük beğeni toplayarak izleyicilerden alkış aldı. “10 Top” karşılaşmalarında ilk maçında mağlup olan sporcumuz ikinci maçında Norveçli sporcu Vilda Mary D. Holme’yi 5-2, üçüncü maçında ise Macar sporcu Kyenna Marcic’i 5-3 mağlup etme başarısı göstererek il 8 sporcu arasına girmeyi başardı. Şampiyonada en küçük sporcu olarak mücadele etmekte olan sporcumuzun sergilediği performans izleyiciler tarafından büyük beğeni toplayarak ayakta alkışlandı.

Başa dön tuşu