Diğer SporlarSpor

Osman Atakan onurlandırıldı


Ülkemizin başarılı maratoncularından Osman Atakan’a, Güney Kıbrıs Paralimpik Takımı sporcusu Andreas Symeou tarafından çok anlamlı bir onur ödülü verildi.

Okan KARADEMİR
Ülkemizin başarılı maratoncularından Osman Atakan’a, Güney Kıbrıs Paralimpik Takımı sporcusu Andreas Symeou tarafından çok anlamlı bir onur ödülü verildi. Sporcumuz Osman Atakan dün Güney Kıbrıs’ta sekizincisi düzenlenen 15 kilometrelik Trodos Green Race yarışında mücadele etti. Çok zorlu bir parkurda ve patika şeklinde koşulan yarışta sporcular Olimpus’a tırmanıp tekrardan tüm Trodos’un etrafından tur atıp başlangıç yerine geldiler. Atakan, kendi branşı olmayan bu zorlu yarışta iddialı olmasa da 200 koşucu arasında finiş çizgisini ilk 15 içinde geçmeyi başardı.Atakan’a Onur Ödülü

Yarışma sonunda, ülkemizde, Güney’de, Türkiye’de ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde sayısız yarışmaya katılan Osman Atakan’a çok anlamlı bir ödül verildi. Güney Kıbrıs Paralimpik Takımı sporcusu Andreas Symeou, Atakan’a Türkçe yazılı bir onur ödülü takdim etti. Osman Atakan böylesine anlamlı bir ödül almaktan dolayı büyük mutluluk yaşadığını ve gururlandığı belirterek Rum sporcuya teşekkür etti.

Türkçe yazılmış onur ödülünde şu sözlere yer verildi: “Arkadaşım Osman Atakan’a atletizme ve genel olarak Kıbrıs’ın müsabakalarına olan katkısından dolayı onur ödülünü layık gördük. Arkadaşın Andreas Symeou, Paralimpik Takımı sporcusu.”

Başa dön tuşu