Oshan: Yenemeyeceğiz takım yok - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Spor

Oshan: Yenemeyeceğiz takım yok

Oshan: Yenemeyeceğiz takım yok

 

Coşkun KUTAY


Telsim Süper Ligi’nin ilk devresini 15 puanla on birinci sırada bitiren ve bu nedenle de “hayal kırıklığı” yaratan Girne bölgesi takımlarından Doğan Türk Birliği, daha sonra ortaya koyduğu başarılı performansla, ikinci devrenin en başarılı “takımı” konumuna geldi ve 19. hafta itibarıyla 28 puanla beşinci sıraya yerleşti.
Ancak, play-out potasında “kaynayacak” takımların kimlerden oluşacağı sorusunun “çözümsüz” hale geldiği günümüzde, ligde rahat bir nefes almak için normal şartlarda iki galibiyete daha ihtiyacı olan Doğan,  bu hafta sonu evinde ağırlayacağı lider Çetinkaya ile ilgili hazırlıklarını teknik direktör Caner Oshan nezaretinde 20 Temmuz Stadı’nda yapılan antrenmanla sürdürdü.

Oshan: 28 puan yetmez

Çalışma sonrasında karşılaşma ile ilgili Havadis’e açıklamada bulunan Caner Oshan konuşmasının başında, ikinci devrede sergiledikleri başarılı performans sonucu topladıkları 28 puanın, play-out sıralamasının üzerine çıkmalarına yetmeyeceğini ve rahat bir nefes alabilmek için de, en az iki galibiyete daha ihtiyaçlarının olduğunu belirtti.

“Karşılaşma, zirve yarışı ve play-out sıralamasını etkileyecek”

Konuşmasının devamında, bu hafta sonu evinde ağırlayacakları Çetinkaya karşılaşmasına değinen Caner Oshan, Çetinkaya’nın, kaliteli oyunculardan kurulu tecrübeli bir takım olduğunu belirtti ve halen lig sıralamasındaki yerlerinin de, bunu kanıtladığını dile getirdi. Buna mukabil Doğan Türk Birliği oyuncularının her hafta yükselen başarı ve form grafiğini gündeme getiren Oshan ayrıca, “şiddetle puana ihtiyacımız olduğu döneme rastlayan büyük bir maç. Karşılaşma; Çetinkaya açısından zirve yarışı ve bizim olduğu kadar, diğer takımlar için de play-out sıralaması bakımından büyük önem taşıyor. Bu nedenle bütün konsantrasyonumuzu bu maça verecek ve kazanmak için de var gücümüzle savaşacağız. Aslında bu ligde, Doğan Türk Birliği’nin yenemeyeceği takım yok. İkinci devre sergilediğimiz performansla zaten bunu kanıtlamış bulunuyoruz. Ancak yeter ki, oyuncularım kazanacaklarına inansın, maça yeterli düzeyde konsantre olsun ve müsabakanın bitiş düdüğüne kadar kazanmak için mücadele etsin” dedi.

“Sadece kupayı düşünmek gibi bir lüksümüz yok”

Caner Oshan bu arada, gelecek hafta çarşamba günü Mağusa Türk Gücü ile oynayacakları “kupa” maçına da değinerek şunları söyledi: “Play-out kabusu yaşadığımız bir dönemde, Çetinkaya maçını bir kenara bırakıp, sadece kupayı düşünmek gibi bir lüksümüz yok. Gelecekle ilgili planlarımızı maç-maç yapıyor ve bu nedenle sadece Çetinkaya maçına odaklanmış bulunuyoruz. Ondan sonra düşünme sırası Mağusa Türk Gücü ile oynayacağımız kupa maçına gelecek”.   

Sabri cezalı  

Caner Oshan konuşmasının sonunda, Sabri’nin kırmızı kart görmesi nedeniyle cezalı olduğunu belirtirken, sakat futbolcularının olmadığını dile getirdi.

“Oshan’ın istifasını yönetim kabul etmedi”

Son günlerde; Caner Oshan’ın, Doğan Türk Birliği teknik direktörlüğünden, Afün Girgen’in de antrenörlükten istifa ettiği şeklindeki spor kamuoyunu önemli ölçüde ilgilendiren ve şaşkınlık yaratan husus, Doğan camiasında bomba tesiri yaptı. Konunun daha değişik boyutlara ulaşmasını önlemek amacıyla Havadis’e açıklamada bulunan Caner Oshan, Doğan’dan ayrılması ile ilgili gelişmeyi şöyle izah etti. “ Yıllardan beri kader birliği yaptığım Afün hocanın yaşamakta olduğu sağlık problemi, tedavi ve kontrolleri için zaman zaman da olsa kendisi ile birlikte Türkiye’de olmam gibi bir zorunluluğu meydana çıkarttı. Ve dolayısı ile de durumun, bu süreç içerisinde takıma yeterince zaman ayıramamak gibi ciddi ve takıma zarar verebilecek bir ortamın doğmasına sebep olacağı düşüncesi, Yönetimden izin istememe neden oldu. Ancak, sorunun bir şekilde halli hususunda güvence veren Yönetim, bu isteğimi şiddetle reddetti. Yönetimin bu ısrarlı tutumu karşısında bize de, teklifimizi geri çekip, Doğan Türk Birliği’ni kalan 7 haftada camiaya yakışır bir düzeye taşımak görevi düştü”.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar