Oshan: Lefke maçı zor olacak

17 Ekim 2013 Perşembe | 14:05
Oshan: Lefke maçı zor olacak
Kıbrıs Town Houses

AHMET SÖNMEZ ANTRENMANA İNDİ:

Doğan Türk Birliği’nde sezon başında yönetim ile anlaşma yoluna gitmeyen ve bu nedenle de açılışa ve yurt dışı kampına katılmayan Ahmet Sönmez antrenmanlara başladı

 

Coşkun KUTAY

2013-14 futbol sezonu K-Pet Süper Ligi’nde tek Girne temsilcisi olarak mücadele eden ve ligin ilk haftasında oynadığı futbol ile taraftarlarına ilerisi için umut vadeden Doğan Türk Birliği, bu hafta deplasmanda oynayacağı Lefke karşılaşması ile ilgili hazırlıklarını, teknik direktör Caner Oshan nezaretinde, antrenör Afün Girgen’in yaptırdığı antrenmanla sürdürdü.

“Doğru yoldayız”
Çalışma sonrasında Havadis’e açıklamada bulunan deneyimli teknik direktör Caner Oshan konuşmasının başında, Doğan Türk Birliği takımının mevcut durumunun yanı sıra, hafta sonu karşılaşacakları Lefke ile ilgili düşüncelerini, şöyle dile getirdi:
“Sezon başında yönetim ve teknik kadro, Doğan Türk Birliği’nin geleceği ile ilgili radikal kararlar aldı ve buna göre takip edilecek yol haritasını belirledi. Nitekim, ilk üç haftada sergilediğimiz performans gösterdi ki, gittiğimiz yol doğru ve oyuncularımız da zaman içerisinde ihtiyacı olan tecrübeyi kazandıkça, daha rahat mesafe kat edeceğimiz düzeyde”.

“Eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz”
Konuşmasının devamında, geçtiğimiz hafta 1-1 beraberlikle sonuçlanan Hamitköy maçına değinen Caner Oshan, “Bire bir rakibimiz olan Hamitköy maçında arzuladığımız üç puanı alamadık. Ancak bunun nedenlerini hep birlikte gördük ve tespit ettiğimiz eksikliklerimizi gidermek için de, bu yönlü yapılması gereken çalışmalara başladık” ifadelerini kullandı.

“Zor müsabaka olacak”
Oshan daha sonra, bu hafta oynayacakları Lefke maçına değinerek, düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:
“Bu hafta zor bir deplasmana çıkıyoruz. Çok koşmamız ve büyük mücadele vermemiz gereken bir karşılaşma. Hamitköy maçında kaybettiğimiz puanları telafi etmek düşüncesi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz”.

Ahmet Sönmez antrenmanlara çıkmaya başladı
Doğan Türk Birliği’nde sezon başında yönetim ile anlaşma yoluna gitmeyen ve bu nedenle de açılışa ve yurt dışı kampına katılmayan Ahmet Sönmez’in antrenmanlara başlaması ile ilgili görüşlerini belirten Oshan, “Yaşanan bazı sorunlar nedeniyle sezon başından bu yana bizimle çalışmalara katılmayan ve transfer yapmayan eski bazı futbolcularımız mevcut. Bunların, kendilerine sunulan şartlara uymaları ve kulüplerine hizmet vermek istemeleri halinde, Doğan Türk Birliği camiasının kendilerine kucak açacağının bilinmesini isterim. Nitekim Ahmet Sönmez, kulübümüzün prensipleri doğrultusunda yetiştiği kulübüne hizmet vermek istemiş ve antrenmanlara başlamıştır” dedi.

Facebook Comments