KıbrısManşet

Örnek çocuğun hayali bisikletmiş


Lefkoşa’da Surlariçi’nde geçtiğimiz günlerde yerde bulduğu 300 TL’yi sahibi bulunsun diye çevredeki büyüklerden birine veren küçük Mehmet’in dürüstlüğü, sanatçı Arda Gündüz’ün örnek davranışıyla taçlandı.

Arda Gündüz, Mehmet’in hayalini gerçekleştirerek ona bir bisiklet hediye etti.

Küçük çocuk okula gitmek için evinden çıktıktan sonra bir banka önünde yerde 300 TL bularak “Abi birisi parasını düşürmüş, banka açılınca sahibine verin” diyerek bir kişiye vermişti.Büyük taktir toplayan Mehmet’in bu davranışından etkilenen Arda Gündüz, ona bir bisiklet armağan etti.

Arda Gündüz, Facebook sayfasında şunları paylaştı:

“Daha çok insan olalım diye, en çok da çocuklar gülsün diye…

Bu çocuğu tanıdınız mı? Geçenlerde yerde 300 lira bulup parayı geri veren çocuk bu. Hani hepimizin ‘helal olsun’ , ‘aferin’ dediği çocuk…

Bizim güvenlik Sergen’e dedim ki bu çocuğu bana bulun. Sağolsun Sergen’im hemen buldu getirdi. Hayalini sorduk, bisikletmiş. Dedim hemen alıyoruz. Akcan bisiklet ve Turugsan kardeşim de yardımcı oldular ve hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadım.

Bu bir kendini övme yazısı değil. Yaptığım şeyleri söylemekten de nefret eden birisiyim. Hele hele de para ile ilgiliyse… Ama sanki bir aferinden daha fazlasını hak ediyor bazı insanlar.

Ve benim hayat felsefem değişmedi hiç… Daha çok insan olayım diye yaşıyorum her geçen gün ve daha çok gülsün çocuklar diye…

‘Helal olsun’dan çok daha fazlasını hak ettin Mehmet… Bu pis dünya seni hiç değiştirmez umarım…Başa dön tuşu