Onun da aracı bozulur! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Dünya

Onun da aracı bozulur!

Onun da aracı bozulur!

Kudüs'te ABD Başkanı Obama için tahsis edilen limuzin, deposuna benzin yerine motorin konulunca arıza yaptı.

Alınan bilgiye göre, başkanlık makam aracı olarak tahsis edilen zırhlı limuzin, Obama'nın ziyaretinden birkaç saat önce Kudüs-Yafa yolunda arızalandı.


Limuzindeki arızanın, Amerikalı şoförün aracın deposuna benzin yerine motorin doldurması nedeniyle meydana geldiği öğrenildi.

Araçta arızanın giderilememesi üzerine, Ürdün'deki ABD depolarından başka bir makam aracının getirildiği bildirildi.

İRAN'A SERT MESAJ
Öte yandan Obama, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile bir görüşme yaptı. Görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında, nükleer programı nedeniyle İran'a sert mesajlar gönderildi.

İran'a yönelik yaptırımların yetersiz olduğunu ve yaptırımların askeri tehdit ile desteklenmesi gerektiğini ifade eden Netanyahu, "Güvenliğimiz söz konusu olduğunda en iyi dostumuz istese bile kenara çekilemeyiz" diye konuştu.

Netanhayu, Tahran'ın nükleer silah üretmek için 1 yılı olduğunu da ileri sürdü.

'NÜKLEER SİLAHI ENGELLEYECEĞİZ'
İran'ın nükleer silah sahibi olmasını engelleyeceklerini söyleyen Obama ise şu ifadeleri kullandı:

''Bu sorunu diplomatik yollardan çözmek için zaman olduğunu düşünüyorum. Asıl soru, İran yönetiminin bu fırsatı değerlendirip değerlendirmeyeceği.

İran'daki durumun en kalıcı çözümü, bu ülkenin sonunda nükleer silah edinmeye değmeyeceğini düşüneceği noktaya ulaşması.''

''KİMYASAL SİLAH İDDİASI ARAŞTIRILIYOR'
Basın toplantısında Suriye'deki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde de bulunuldu.

Kimyasal silah kullanıldığı iddialarını araştıracaklarını belirten Obama, önceden dile getirdiği 'kırmızı çizgiler'in aşılıp aşılmadığına ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

''Tam olarak ne olduğunu, neleri belgeleyebileceğimizi ve kanıtlayabileceğimizi bilmeye ihtiyacımız var. Bu nedenle, çalışanlarıma, söz konusu kırmızı çizginin geçilip geçilmediğini ortaya çıkarmak için bölgedeki tüm ülkelerle ve uluslararası kuruluşlarla yakın şekilde çalışma talimatı verdim.''

'SADECE ABD VE TÜRKİYE'NİN SORUNU DEĞİL'Obama, Suriye'ye müdahale konusunda da "Bu sadece Amerika'nın, İsrail'in, Türkiye'nin sorunu değil, dünyanın sorunu" dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar